Dosť bolo negatívnych správ! RTVS robí prekvapivý krok, toto sú tváre novej relácie

04.03.2021 00:00

Množstvo smutných, tragických aj stresujúcich správ sa na divákov valí doslova z obrazovky každej televíznej stanice na Slovensku. Odrážajú realitu. Ale tá môže byť podľa RTVS aj príjemnejšia.

Moderátorka Daniela Simanová a jej kolega...
Moderátorka Daniela Simanová a jej kolega Viliam Hauser sú tvárami relácie Správy bez kravaty.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: RTVS

Práve táto myšlienka stojí za ideou novej spravodajskej relácie, ktorú sa verejnoprávna televízia rozhodla pre svojich divákov pripraviť. Zatiaľ v týždňovej periodicite.

Formát s názvom Správy bez kravaty bude vysielaný každý piatok po 22. hodine a jeho úlohou je vyvážiť záplavu negatívnych, vážnych a smutných tém. „Správy bez kravaty nemajú divákov rozladiť, ale práve naopak – pozitívne ich naladiť,“ uviedol pre médiá tímlíder zahraničného spravodajstva a moderátor Viliam Hauzer.

Na nový formát sa vraj veľmi teší, pred kamerami sa však neobjaví sám. Posilou je sympatická moderátorka Daniela Simanová. „Divákov chceme motivovať k tomu, že aj sami môžu prispieť k zlepšeniu spoločenskej nálady. Každý z nás, minimálne svojim pozitívnym postojom, môže priniesť do spoločnosti určitú dávku dobrej energie,“ skonštatovala Simanová.

Moderátorka Daniela Simanová bude novou tvárou...
Moderátorka Daniela Simanová bude novou tvárou relácie Správy bez kravaty. Autor: RTVS

Dvojicu čaká trinásťminútové vysielanie, ktoré prinesie okrem dôležitých informácií, príspevkov z práce záchranárov, hasičov či polície aj zaujímavého hosťa. Ten predstaví odbornú či inú zložitú aktuálnu tému odľahčenou formou tak, aby jej porozumel naozaj každý. Súčasťou novej spravodajskej relácie budú aj rozhovory s influencermi či príspevky od divákov. Náročné spravodajské témy, analýzy ani politika sa v novej relácii objavovať nebudú. Správy bez kravaty sa budú prioritne venovať zaujímavým témam z oblasti vedy, techniky, prírody, kultúry, histórie či vesmíru.

Moderátorka Daniela Simanová a jej kolega...
Moderátorka Daniela Simanová a jej kolega Viliam Hauser sú tvárami relácie Správy bez kravaty.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: RTVS

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Viliam Hauser #spravodajstvo #RTVS #realita #Daniela Simanová

+ Ak máte nejaký problém, riešte to so psychológom, nie je to hanba.
Hospodárte s peniazmi veľmi opatrne,...

+ Samota vám na pár dní prospeje, užite si tieto svoje dni.
Pri peniazoch dajte nie len na rady odborníkov,...