Štefánik kontra Štefánik! Dvaja herci sa v úlohe slávneho Slováka predvedú v jeden večer, porovnajte ich

07.03.2021 00:00

V úlohe generála Milana Rastislava Štefánika sa tento raz predvedie herec Juraj Hrčka.

Cyklus Slovenský panteón približujúci divákom RTVS príbehy osobností, ktoré formovali dejiny Slovenska, sa blíži do finále. V nedeľu 7. marca si pripomenieme astronóma, letca, diplomata či politika oceneného aj titulom víťaza celonárodnej ankety Najväčší Slovák – generála Milana Rastislava Štefánika.

Juraj Hrčka v úlohe generála Milana Rastislava...
Juraj Hrčka v úlohe generála Milana Rastislava Štefánika v cykle Slovenský panteón. Autor: RTVS

Postavu M.R. Štefánika si v tejto časti cyklu zahral Juraj Hrčka. "Odporúčam všetkým, aby si Slovenský panteón pozreli. Možno sa dozvedia aj nejaké zaujímavosti, ktoré ešte o živote M. R. Štefánika nevedeli. Boli sme v rámci nakrúcania na všetkých dôležitých miestach, ktoré mali súvis s jeho životom a snažili sme sa o autentické kostýmy aj masky,“ vyjadril sa pre RTVS počas nakrúcania herec.

Tomáš Mischura ako Milan Rastislav Štefánik v...
Tomáš Mischura ako Milan Rastislav Štefánik v trikovom filme Cesta do nemožna. Autor: MEDIA FILM

Štáb na dokudráme pracoval aj v rodnom dome M. R. Štefánika, v obci Košariská, pri Mohyle M. R. Štefánika, v Primaciálnom paláci v Bratislave, kaštieli a priľahlom lese v Oponiciach, kaviarni Štefánka, hvezdárni v Hurbanove, na letisku M. R. Štefánika v Bratislave a ilúziu brazílskeho pralesa dotvoril priestor skleníkov v Botanickej záhrade v Bratislave.

Ďalšiu časť z cyklu Slovenský panteón odvysiela RTVS na Jednotke už v nedeľu 7. marca o 20.30 h. Najbližšiu časť vo vysielaní doplní o 21.25 h aj prvý slovenský film s množstvom náročných trikov, ktorý rozpráva s humorom a fantáziou o skutočných udalostiach a dobrodružstvách Milana Rastislava Štefánika Cesta do nemožna. V snímke, ktorá sa k divákom prvý raz dostala v roku 2019, si Štefánika zahral herec Tomáš Mischura. Ktorý z dvojice vám Štefánika pripomína viac? Hlasujte!

Juraj Hrčka v úlohe generála Milana Rastislava...
Juraj Hrčka v úlohe generála Milana Rastislava...
+1Juraj Hrčka v úlohe generála Milana Rastislava...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Juraj Hrčka #generál Štefánik

+ Neschudnete ak nebudete chcieť, sladké pochúťky vám k tomu nepomáhajú.
Nemajte strach z novej práce,...

+ Ak máte nejaký problém, riešte to so psychológom, nie je to hanba.
Hospodárte s peniazmi veľmi opatrne,...