Krásna Marcinková oslavuje 33! Boduje v seriáli za seriálom, ako sa mení rokmi?

02.04.2021 13:00

Herečku Gabrielu Marcinkovú vníma divák už nejaký ten rok. Paradoxne sa najprv presadila viac za hranicami, aby potom jej talent mohol osloviť aj domácich filmárov a televíznych tvorcov.

Herečka Gabriela Marcinková.
Herečka Gabriela Marcinková. Autor: Markíza

Aktuálne jedna z hlavných hrdiniek v seriáli Pán profesor oslavuje 2. apríla povestné „Kristove roky“, teda 33. narodeniny. Spolu s nimi do jej života už čoskoro pribudne aj druhý prírastok, herečka je tehotná s druhým dieťaťom. Aj popri tehotenstve však zvládala pracovné povinnosti, napríklad nakrúcanie aktuálnej druhej sezóny spomenutého seriálu.

Gabriela Marcinková sa narodila v Prešove a herectvo vyštudovala na Vysokej škole muzických umení v Bratislave. Vôbec prvýkrát ju diváci mohli vidieť v maličkej úlohe v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade v roku 2007, nasledovalo niekoľko televíznych produkcií a menších úloh. V roku 2011 sa objavila spoločne s herečkou Luciou Siposovou vo filme 360 od brazílskeho režiséra Fernanda Meirellesa, kde sa v jednotlivých príbehoch mozaiky objavili aj hviezdy ako Jude Law, Anthony Hopkins či Rachel Weisz.

Herečka
		Gabriela Marcinková.
S hercom
		Judom Lawom a Luciou Siposovou počas...
+13Gabika Marcinková.

Vtedy si Marcinkovú všimli tvorcovia aj v zahraničí a dokonca sa objavila vo fanúšikovskom rebríčku najkrajších herečiek sveta. V jej zozname sa následne ocitlo niekoľko zahraničných filmových produkcií, ktoré však výraznejší úspech nezaznamenali. Do filmografie neskôr pribudli herečke aj tituly ako Dôverný nepriateľ, Balada o pilotovi, Šťastný nový rok či Sviňa. Naposledy nakrútila komediálny film Matky, ktorého premiéra sa však viackrát presunula pre pandémiu koronavírusu.

Herečka Gabriela Marcinková.
Herečka Gabriela Marcinková. Autor: CinemArt

Marcinkovej sa darí momentálne najmä na televíznych obrazovkách a v divadle. Čo sa televízie týka, okrem Pána profesora ju diváci môžu poznať z hitov ako Doktor Martin, Tajné životy či Delukse. Veľký úspech zaznamenal aj seriálový projekt Milenky televízie Markíza, ktorý viedol k nakrúteniu filmu Šťastný nový rok voľne inšpirovaného práve kvartetom hlavných hrdiniek.

Marcinková je vydatá za hudobníka a herca Martina Mihalčína, s ktorým už vychováva dcéru Emu. Do rodiny by mal podľa herečkiných slov pribudnúť chlapec.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #seriál #Pán profesor #materstvo #kariéra #jubileá hviezd #herectvo #Gabriela Marcinková

+ S cvičením začnite pomaly, v opačnom prípade by ste si mohli ublížiť.
Dajte si na chvíľu pokoj od práce,...

+ Je na čase aby ste začali chodiť viac pešo ako autom, prospeje vám to.
Buďte priebojný, nečakajte ticho,...