Matásek sa vracia v seriáli Polda, jeho novým parťákom bude sympaťák Polívka

06.04.2021 00:00
David Matásek
Herec David Matásek v seriáli Polda. Autor:

Jeden z najúspešnejších českých seriálov uplynulých rokov, ktorý si svojich divákov našiel aj na Slovensku - Polda s Davidom Matáskom v hlavnej úlohe, sa vracia s premiérovou štvrtou sériou.

Očakávaná štvrtá séria, v ktorej sa diváci znovu budú môcť stretnúť s trochu netradičným policajtom Michalom Břízom v podaní Davida Matáska, bude na kanáli vysielaná vždy v sobotu o 20.15 h a to už od 24. apríla.

Na konci tretej série, ktorej posledné epizódy vysiela Prima PLUS práve v týchto týždňoch v spomínanom sobotnom čase, odišiel Michal Bříza (David Matásek) od polície. Zistil totiž, že kolegovia mu celý čas tajili informácie o mužovi, ktorý ho pred dvadsiatimi rokmi postrelil a priviedol tak do kómy. Andrej (Igor Orozovič) tak dostane nového kolegu Vojtěcha (Vladimír Polívka). „Smial som sa, pretože si z toho už s Vladimírom robíme srandu. Nielen v Poldovi, ale keď ochoriem, vezme to za mňa Polívka. Ľudia si nás totiž šialene pletú,“ priznal s úsmevom Igor Orozovič.

Zatiaľ, čo Andrej bol nesmelým a poriadkumilovným policajtom, Vojta je v podstate mladším vydaním Michala Břízu. Sympatický drzý rebel, ktorý si nepotrpí na úradné postupy a ani na poriadok na stole. „Chvíľu som premýšľal, aký ten Vojta bude a trvalo mi, kým som na to prišiel. Je sarkastický, ironický, má zmysel pre humor a neustále sa s Michalom doťahujú, ale zároveň majú rovnaký spôsob riešenia prípadov,“ popisuje svojho Vojtěcha Urbana jeho predstaviteľ Vladimír Polívka.

Pre syna slávnych hercov Bolka Polívku a Chantal Poullain, ktorého môžu diváci vidieť aj v úspešnom seriáli Slunečná, nebola cesta do seriálu Polda úplne jasným rozhodnutím. „Nakrúcanie je veľmi časovo náročné, dosiaľ som nikdy takúto ponuku neprijal. Neľutujem to, ale a musím povedať, že som tým skutočne veľa získal. Robí sa tu dobrá práca, má to svoj humor a David Matásek, to je pridaná hodnota,“ zhodnotil Polívka.

„Musím povedať, že s ďalšou sériou som už nepočítal a je zaujímavé, že ponuka prišla na dotočnej. Teda niekoľko dní po skončení nakrúcania. Tam som si povedal, že to teda ešte skúsime, pokiaľ bude zo strany divákov záujem. Igor s tým už nesúhlasil, čo ma veľmi mrzelo, ale chápal som jeho dôvody,“ priznáva David Matásek, ktorý bol prekvapený informáciou, že jeho novým parťákom bude Vladimír Polívka. „Bolo mi povedané, že tá nová séria bude trochu iná, inak napísaná a po boku mi bude stáť Vladimír, ktorý nebude žiadnou náhradou, ale rovnocenným parťákom. Tešil som sa z toho a vedel som, že je to správna cesta.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #seriál Polda #David Matásek

+ Ak v práci nestíhate jesť, privstaňte si a doprajte si bohaté raňajky, sú dôležité.
S financiami na tom...

+ Základom krajšej a pevnejšej postavy je zdravá strava.
Začnite si šetriť do budúcnosti, raz sa vám to...