Počas svojej kariéry sa podpísal sa pod mnohé produkcie, ktoré dosiahli veľký ohlas či už v Slovenskom národnom divadle (SND) v Bratislave, v Štátnej opere v Prahe alebo v Národnom divadle v Tokiu. Aj na obdobie v Japonsku si Ďurovčík zaspomínal v šou RTVS, Zlaté časy.
Čítajte viac Drina, úspech a dojatie! Ján Ďurovčík oslavuje 50-kuZrejme najvýraznejším medzníkom doterajšej umeleckej kariéry Jána Ďurovčíka bola premiéra Vtáka ohniváka v Národnom divadle v Tokiu (Tokyo National Theatre), baletný súbor ktorého naštudoval tento titul pod jeho vedením. V januári 2004 ho uviedol ako svoju premiéru a následne zaradil predstavenie do svojho repertoáru.
Na prvý telefonát z Tokia Ďurovčík nikdy nezabudne. Prečo? Príhodu spred rokov s úsmevom opísal v štúdiu ako hosť Eleny Vacvalovej a Milana Lasicu. „Práve som skúšal v divadle v Nitre a zazvonil telefón. V ňom sa ozvalo takou lámanou slovenčinou: ‚Dobrý deň, tu je Mariana Harada, volám z poverenia Tokyo Metropolitan City Ballet, my by sme od vás chceli Vtáka ohniváka do Tokia‘,“ spomínal. A zároveň povedal, čo do telefónu zamrmlal: „Odkážte Jožovi Pročkovi, že mňa v Skrytej kamere nenachytá.“ A zložil telefón. O päť minút sa zvonenie zopakovalo, na čo Ďurovčík opäť zložil. „Keby ona nebola taká vytrvalá, tak neviem… Ja som stále neveril, že to nie je skrytá kamera. Až v momente, keď som sedel v lietadle do Tokia a letenku zaplatili oni som uveril, že to nie je vtip… Toľko peňazí by produkcia Skrytej kamery zrejme nevyhodila.“
Celú šou Zlaté časy, s hosťami Jánom Ďurovčíkom a Jánom Štrasserom, si pozrite vo štvrtok 29.4. o 20.30 na Jednotke.