Morávková v termobielizni, Koleník nadšený Rumunkami: Dotočili novú evitovku!

Posledná klapka komédie V lete ti poviem, ako sa mám padla pred pár dňami na Orave. Nechýbali ani známe herecké tváre.

14.05.2021 11:05
 DSC9617 Foto:
Slovenský herec Ján Koleník ocenil prítomnosť rumunských herečiek na nakrúcaní nového slovenského filmu.
debata

Tretí film z dielne scenáristky Evity Twardzik a producentskej spoločnosti Nunez NFE nakrúcali výhradne na Slovensku, prevažne v Bratislave a na Orave. Pred pár dňami sa tvorcovia na čele s režisérkou Martou Ferencovou po štyroch mesiacoch vrátili do dedinky Malé Borové, kde snímku dotočili. Hoci od januárového nakrúcania ubehol dlhý čas, oveľa teplejšie nebolo hercom na Orave ani v máji.

„Tvárime sa, že je teplý prázdninový deň, ale pod letným oblečením máme vychytávky v podobe termobielizne, aby sme tu nezmrzli,“ komentovala Dominika Morávková nakrúcanie zo začiatku mája, keď ranné teploty dosahovali mínus päť stupňov. „Na studené počasie sme boli pripravení, pre hercov sme mali nachystané nielen teplé bundy a deky, ale aj špeciálne hrejúce vankúšiky, takže herci nakrúcanie prežili bez akejkoľvek ujmy,“ dodala kostýmová výtvarníčka Danica Raytchev.

Rumunská herečka Dana Rogoz je jednou z hviezd...
Herečka Tereza Kostková a rumunský herec Pavel...
+3Herci a štáb na nakrúcaní novej slovenskej...

Posledný natáčací deň sa pred kameru postavil aj Ján Koleník. „Pôvodne som tu byť nemal, ale Evita do filmu nečakane dopísala jednu moju scénu, takže som na Oravu cestoval doslova na otočku,“ prezradil herec, ktorý si počas nakrúcania užil aj spoluprácu s rumunskými kolegyňami Rogoz a Vasile. „Nikdy predtým sme sa nestretli a niekedy je to vlastne lepšie. Lebo občas už máme pocit, že sme na Slovensku hrali každý s každým, keďže sme malý rybníček… Rumunské herečky sú preto príjemným osviežením, nič o sebe nevieme, tak sme sa mali aj o čom rozprávať.“

Práve Rumunky Dana Rogoz a Andreea Vasile prežívali koniec nakrúcania najemotívnejšie. „Od rána nám zakazujú hovoriť o tom, že dnes končíme, lebo hneď majú slzy v očiach,“ opisuje autorka knižnej predlohy i scenára Evita Twardzik finále nakrúcania filmu, v ktorom si ďalej zahrali Ondřej Sokol, Tereza Kostková, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Martin Hoffman, Marián Miezga, Petra Vajdová a Pavel Bartos.

Novú komédiu filmovali presne 30 dní. Hoci má v názve leto, do kín sa dostane až v zime. Premiéra je zatiaľ naplánovaná na prelom rokov 2021/2022.

debata chyba
Viac na túto tému: #film #Ján Koleník #Dominika Morávková #Evita Twardzik Urbaníková

+ Pri športe si vyberajte také aktivity, ktoré vám spevnia brušné svalstvo.
Využívanie aplikácií na zlepšenie...

+ Praktikovanie vďačnosti posilňuje pozitívny pohľad na život.
Nie všetko, čo je lacné je aj kvalitné, aby ste...