McGregor hrá homosexuálnu ikonu módy Halstona! Drogy, sex a škandály nechýbajú

Patril medzi najslávnejších amerických dizajnérov. Pravdepobne aj medzi tých s najpohnutejším osudom. V novom seriáli Halston z produkcie Netflixu sa ujal britský herec Ewan McGregor.

16.05.2021 00:00
TV - Halston Foto: ,
Zľava: David Pittu ako Joe Eula, Ewan McGregor ako Halston, Krysta Rodriguez ako Liza Minnelli a Rebecca Dayan ako Elsa Peretti v scéne zo seriálu Halston.
debata (2)

Hrdina hitov ako Trainspotting či Star Wars sa predstavuje v úlohe známeho módneho tvorcu, ktorému podľa viacerých médií (a pamätníkov) ležal pri nohách celý New York a zvyšok Ameriky v období 70-tych a 80-tych rokov. Jeho meno podľa viacerých odborníkov doslova definovalo jednu módnu éru. Bolo synonymom štýlu a luxusu, no zároveň aj symbolom pre sex, drogy a nikdy nekončiacu jazdu divokých večierkov.

Samozrejme, každá divoká jazda sa raz skončiť musí a v Halstonovom prípade to bol najprv boj o vlastné meno a napokon aj (prehratý) boj o život. Dizajnér totiž podľahol začiatkom 90-tych rokov epidémii AIDS, ktorá výrazným spôsobom zasiahla koncom 80-tych a začiatkom 90-tych rokov predovšetkým gay komunitu.

Zľava: David Pittu ako Joe Eula, Ewan McGregor...
Herečka Krysta Rodriguez ako Liza Minnelli v...
+5Herec Ewan McGregor si zahral známeho...

McGregor sa v novom seriáli z pera Ryana Murphyho predstavil v úlohe známeho dizajnéra, pričom keďže ide o seriál podľa skutočných udalostí, v príbehu vystupuje viacero postáv zo skutočného života. Jednou z múz a verných priateliek Halstona bola aj speváčka a herečka Liza Minnelli, ktorú v seriáli stvárňuje Krysta Rodriguez.

Britský predstaviteľ hlavnej úlohy sa ešte pred piatkovou premiérou projektu stal súčasťou diskusie o tom, či mal alebo nemal hrať postavu homosexuálneho dizajnéra homosexuálne orientovaný herec. Pre magazín The Hollywood Reporter však McGregor uviedol nasledovné: „Keby to bol viac príbeh o Halstonovej sexualite, potom je správne, že by túto rolu mali hrať homosexuálni herci. Ale v tomto prípade – a nechcem znieť, akoby som z toho vyviňoval, pretože je to niečo, o čom som veľa premýšľal – myslím, že som mal v konečnom dôsledku pocit, že jeho orientácia bola len jedna časť toho, kým bol.“

zväčšiť Herečka Krysta Rodriguez a herec Ewan McGregor... Foto: SITA/AP, Atsushi Nishijima/Netflix via AP
TV - Halston Herečka Krysta Rodriguez a herec Ewan McGregor ako Liza Minelli a Halston v novom seriáli Netflix pod názvom Halston.

McGregor dodal, že bol nadšený možnosťou zahrať si slávnu postavu módnych dejín. Ako to dopadlo, si diváci Netflixu môžu pozrieť už od piatka. Okrem spomenutého McGregora a Rodriguezovej sa v miniseriáli objaví napríklad aj herečka Rebecca Dayan ako modelka a múza Elsa Peretti, Gian Franco Rodriguez ako gigolo a Halstonov milenec Victor Hugo či Rory Culkin ako mladý režisér Joel Schumacher.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #seriál #netflix #Ewan McGregor #Liza Minnelli #Halston

+ Množstvo rastlín vo vašich izbách taktiež vplýva na vaše zdravie.
Investujte nejaké peniaze aj do vášho domova,...

+ V blízkej dobe budete mať problémy s krížami, dávajte si pozor na prievan.
Práca vás baví, živý aj napĺňa. Máte...