Do kín sme šli s obavami, priznala Polnišová. Známi neznámi majú dnes 100 000 divákov

Komédia s trpkou príchuťou Známi neznámi počas uplynulého víkendu prekročila hranicu 100 000 divákov.

29.09.2021 09:04
Klára Issová, Petra Polnišová a Martin Hofmann Foto:
Snímka z filmu Známi neznámi.
debata (1)

Informovali o tom tvorcovia, ktorí film nasadili s obavami do slovenských kín v auguste aj napriek covidovej situácii. Návštevnosťou sa tak snímka zaraďuje medzi najúspešnejšie filmy od začiatku pandémie, v tržbách jej patrí prvenstvo.

Získať 100 000 divákov je podľa koproducenta filmu Juraja Brocka oproti predpandemickému obdobiu doslova unikát. „Túto hranicu sa nepodarilo dosiahnuť ani veľkým hollywoodskym blockbustrom, ako je Black Widow, Rýchlo a zbesilo 9, Tenet či The Suicide Squad: Samovražedná misia, ktoré sa tento a minulý rok dostali do našich kín,“ vysvetlil. „Preto si veľmi vážime záujem našich divákov ísť do kina napriek možným prekážkam, ktoré nám toto obdobie prináša.“

Nadšenie z návštevnosti neskrývala herečka a koproducentka snímky Petra Polnišová: „Priznám sa, že do kín sme išli s veľkou pokorou a obavami, 100 000 divákov nám naše obavy vyvrátilo a sme šťastní, že náš film Známi neznámi zarezonoval. Nesmierne sme vďační, že nám ľudia v týchto ťažkých časoch prejavili priazeň. Naozaj ďakujeme!“

Herec Tomáš Maštalír prišiel na premiéru so...
Sopranistka Adriana Kučerová.
+36Herečka a spoluproducentka filmu Petra...

Finálne slovo pri rozhodovaní o nasadení filmu do kín mala producentka Wanda Adamík Hrycová. „To bolo prebdených nocí. Začal nás tlačiť čas a zároveň zodpovednosť za všetkých tvorcov, hercov a investorov. Hoci sa pandemická situácia zlepšovala, nikto z nás netušil, ako sa to celé o niekoľko týždňov vyvinie,“ zaspomínala si Hrycová.

Okrem diváckej priazne sa tvorcovia slovenskej adaptácie svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) Paola Genovesa môžu tešiť aj z ďalšieho úspechu, Známi neznámi dosiahli od 1. marca 2020 v našich kinách najvyššie tržby.

Herečka Klára Issová počas tlačovej konferencie...
Herečka Táňa Pauhofová počas tlačovej...
+5Herec Martin Hofmann.

V snímke účinkujú Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Klára Issová, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček a Anna Kadeřávková. Titulná skladba filmu Jedno ráno, ktorú naspieval Tomáš Maštalír so speváčkou Tinou, má od svojho uvedenia na Youtube vyše 910 000 zhliadnutí.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #úspech #hranica #kiná #návštevnosť #Známi neznámi

+ Dávajte pozor v čom chodíte, plesne a bradavice sú z nesprávnej obuvi.
Ste pod drobnohľadom nadriadených,...

+ Cestovanie vás síce vyčerpá, ale príjemne obohatí o nové zážitky.
Chcete mať všetko pod kontrolou, spoliehať sa...