Miluje marihuanu, do Nórska ho nepustia a zásadne zmenil hip-hop! Snoop Dogg má 50

Cordozar Calvin Broadus Jr., ktorý sa narodil 20. októbra 1971 a oslávil tak v stredu 50. narodeniny, je rapovou legendou, hercom aj šikovným obchodníkom. Svet, aj ten slovenský, ho však pozná pod prezývkou Snoop Dogg.

21.10.2021 12:30
Celebrity Birthdays - Oct. 17-23 Foto: ,
Raper Snoop Dogg na archívnom zábere.
debata

V hudobnej brandži sa prvýkrát presadil v roku 1992, keď sa objavil na albume The Chronic rappera Dr. Dre. Onedlho potom začal nahrávať vlastné albumy, najprv pod menom Snoop Doggy Dogg, neskôr ako Snoop Dogg.

Čoskoro sa z Dogga stala hviezda prvej veľkosti, ktorá sa preslávila drsnými textami o násilí, sexe a marihuane. Hneď jeho prvý album Doggystyle z roku 1993, ktoré je dnes považovaný za jeden z najzásadnejších albumov hiphopovej histórie, sa stal multiplatinovým. Potom nasledovalo niekoľko ďalších nahrávok, kde sa mu podarilo úspech zopakovať. Doteraz vydal 18 štúdiových dosiek.

Počas svojej kariéry predal Snoop Dogg viac ako 35 miliónov albumov. Okrem hudby pôsobí Snoop Dogg tiež ako producent alebo herec. Presadil sa aj v televízii, kde mal napríklad vlastnú šou Doggy Fizzle Televizzle na stanici MTV.

V 90. rokoch bol raper usvedčený aj za držbu kokaínu a zbraní. V rokoch 2006 a 2007 bol opakovane zatknutý a obvinený – opäť z držby zbraní a drog. Rapera tiež často kritizovali ženské združenia za to, ako sa správa alebo vyjadruje na adresu žien. V roku 2007 mu bol zakázaný vstup do Austrálie, neskôr napríklad do Nórska aj do ďalších krajín.

V Kalifornii má zakázaný vstup na jednu zo stredných škôl, kam prišiel na diskusiu so študentmi a fajčil marihuanu. Jeho láska k tejto droge je povestná – v minulosti napríklad zavolal na svoju usadlosť najlepších farmárov, čo neskôr zdôvodnil tým, že chcel, aby mu poradili, ako vypestovať tú najlepšiu „trávu“ na svete.

Snoop Dogg však často kontroverziu dokázal využiť vo svoj prospech a jeho „pošramotenú“ povesť speňažiť – či už účinkovaním v reklame, kde si robil žarty zo svojich prešľapov, alebo tiež vo filmoch. Pri príležitosti jeho narodenín sa na YouTube objavili aj nové videoklipy – jedným z nich je to od formácie Mount Westmore.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kariéra #marihuana #škandál #obvinenie #Snoop Dogg #jubileá hviezd

+ Pozor, čo dnes zjete, škodíte tým svojmu žalúdku a črevám.
Čas na zmenu kariéry? Nasledujte svoje srdce a...

+ Budete sa cítiť výborne, najlepšie na prechádzke so svojím psíkom.
Nestrácajte nádej, pokračujte ďalej v sne o...