Vyletela na vrchol, padla na dno, popová princezná Britney oslavuje 40! Zaspomínajte si v obrazoch

Americká popová hviezda Britney Spears zažila vo svojom živote strmú cestu na vrchol slávy, stala sa idolom tínedžerov a vyslúžila si prezývku "princezná popu". Úspešné obdobie však nasledovala dekáda plná zvratov, debaklov aj pokusov o návrat.

02.12.2021 00:00
Speváčka Britney Spears na zábere z roku 2018. Foto: ,
Speváčka Britney Spears na zábere z roku 2019 počas premiéry filmu Vtedy v Hollywoode.
debata (2)

Novú kapitolu vo svojom živote začala tento rok v novembri, keď súd po takmer 14 rokoch zrušil opatrovníctvo, ktoré nad speváčkou mal jej otec. Britney oslavuje 2. decembra štyridsiatku.

Spears sa nezmazateľne zapísala do dejín popu, na konte má viac ako 100 miliónov predaných zvukových nosičov, z toho vyše 70 miliónov len v Spojených štátoch. Prvýkrát na seba upozornila už v roku 1998, keď jej hit baby One More Time ovládol hitparády po celom svete a z ešte nie sedemnásťročnej Britney urobil razom celebritu. Z debutového albumu sa predalo vyše 23 miliónov kusov, podobne sa darilo aj druhej nahrávke Oops!…I Did It Again. Recept na úspech bol pritom jednoduchý. Príťažlivú tváričku a patrične tvarované telo doplnili chytľavé, hoci kolovrátkové melódie a tínedžeri sa mohli za jej albumami aj lístkami na koncerty „zabiť“.

Speváčka Britney Spears na zábere z roku 1999.
Speváčka Britney Spears na zábere z roku 2000.
+13Speváčka Britney Spears na zábere z roku 2002,...

Kariéru odštartovala táto rodáčka z McCombu v americkom štáte Mississippi v dvanástich rokoch v detskej televíznej relácii „New Mickey Mouse Club“. Tam sa Britney stretla aj so svojím prvým priateľom, spevákom Justinom Timberlakom a svojho času sa tento párik preslávil aj verejným „sľubom čistoty“. Ako sa ale neskôr ukázalo, boli všetky tie povesti o zdržanlivosti až do svadby len dobre vymyslený marketingový nástroj a radosti života si Britney ani Justin rozhodne neodopierali. Vzťah (ak tak možno spolužitie skôr na diaľku a pod drobnohľadom bulváru vôbec nazývať) ale vydržal len do roku 2002, kedy sa ich súkromné ​​i profesijné cesty rozišli.

zväčšiť Speváčka Britney Spears na zábere z roku 2002,... Foto: SHUTTERSTOCK
britney2002 Speváčka Britney Spears na zábere z roku 2002, ešte so vtedajším priateľom Justinom Timberlakeom.

Zatiaľ čo ale Justin Timberlake stúpal stále nahor a po opustení chlapčenského bandu 'N Sync sa zaradil medzi uznávaných predstaviteľov populárnej hudby, začala hviezda Britney Spearsovej padať strmo dole. Speváčka síce aj naďalej vydávala albumy a vystupovala, jej osobný život ale smeroval ku krachu. Začiatkom roku 2004 sa dokonca v rauši vydala za svojho kamaráta z detstva, sobáš bol ale za necelé tri dni anulovaný. Krátko potom sa dala dohromady s tanečníkom Kevinom Federlinom, ktorého si vzala v októbri 2004 a s ktorým má dvoch synov. Už po dvoch rokoch sa ale rozviedli a potom išla Britney z jedného škandálu do druhého.

People Britney Spears Čítajte viac Britney je voľná! Súd ukončil opatrovníctvo jej majetku aj súkromia, fanúšikovia šaleli

V bulvári sa často objavovali fotografie speváčky v značne podguráženom stave, alkohol aj drogy ju tiež priviedli do liečebne. Vo februári 2007 si dokonca v záchvate šialenstva sama oholila hlavu a keď excesy neprestávali, zveril koncom toho istého roku súd obe deti Federlineovi. Kvôli speváčkiným psychickým ťažkostiam bolo v roku 2008 zavedené opatrovníctvo týkajúce sa majetku i súkromných záležitostí Spearsovej, od roku 2008 bol opatrovníkom speváčky jej otec Jamie Spears.

Medzi ním a Britney panujú dlhodobo napäté vzťahy a podľa speváčky ju otec napríklad nútil vystupovať proti jej vôli, brať lítium a nedovolil jej sa vydať za priateľa Sama Asghariho a mať s ním deti. Tento rok v novembri súd v Los Angeles takmer 14 rokov trvajúce opatrovníctvo ukončil a speváčka na svojom instagramovom účte v reakcii uviedla, že ide o najlepší deň v jej živote.

zväčšiť Z Britney Spearsovej sa stala mama, takto sa... Foto: SHUTTERSTOCK
britney2013 Z Britney Spearsovej sa stala mama, takto sa objavila so synmi na verejnosti v roku 2013.

Z hudobného biznisu pritom Britney Spears napriek všetkým súkromným ťažkostiam nikdy úplne nevypadla. Po úspešnom svetovom turné v roku 2009 sa usadila blízko Los Angeles a komerčne sa jej zadarilo sa aj s doskou Femme Fatale z roku 2011. Podľa časopisu Forbes sa dokonca stala najviac zarábajúcou ženou v hudobnom priemysle za rok 2011 s odhadovanými príjmami vo výške 58 miliónov dolárov. Na svojom konte má doteraz deväť štúdiových albumov, jej posledný album Glory vyšiel pred piatimi rokmi.

Jej živé vystúpenia sú potom atraktívne predovšetkým z vizuálneho hľadiska, speváčka si už niekoľkokrát vyslúžila kritiku za to, že spevácky nebola práve v najlepšej forme či za to, že často používa playback. Napríklad jej vystúpenie na odovzdávaní cien MTV v roku 2007 sa na dlhú dobu stalo šťavnatým sústom pre bulvárnu tlač i kritiky, ktoré ho opisovali ako „nepripravené“, „rozpačité“ a niektorí úplne otvorene ako prepadák.

zväčšiť Speváčka Britney Spears a jej snúbenec Sam... Foto: SHUTTERSTOCK
britneyashi Speváčka Britney Spears a jej snúbenec Sam Asghari na zábere z roku 2019.

Po skoršom nie príliš úspešnom účinkovaní pred kamerou (za film Crossroads si v roku 2003 vyslúžila Zlatú malinu pre najhorší výkon) uspela aj ako herečka. Svedčia o tom napríklad jej výstupy v seriáloch Will a Grace, Ako som stretol vašu matku alebo muzikálovom Glee.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #kariéra #škandál #spev #Kevin Federline #Britney Spears #pád #pop #Sam Asghari #jubileá hviezd

+ Posilnite svoju imunitu zdravou stravou a odpočinkom.
Neočakávané príjmy vás potešia, buďte pripravený....

+ Ostaňte dnes doma a oddýchnite si, potrebujete to.
Využívajte svoje odborne znalosti a osviežte si ich....