Uplynulý rok sme ustáli, vravia Nagy aj Timko. Líder No Name dodáva, šikovní sa prispôsobia

Pandémia v uplynulom roku skrížila umelcom mnohé plány a naplno zasiahla aj skupiny a spevákov, ktorí mali málo príležitostí na koncerty a stretnutia s fanúšikmi. Online koncerty väčšina z nich odmietla. V uplynulom roku 2021 sa snažili nájsť aj pozitívne situácie, aby v ňom neprevládali iba negatíva.

08.01.2022 10:00
Igor Timko No Name Foto: ,
Kalendár je nasekaný na dva roky vopred, s tým rozdielom, že sa koncertovanie sústreďuje od jari do jesene, vyhlásil Igor Timko z No Name.
debata (3)

„Mal som čas na svoj nový album Petrolej. Milo ma prekvapili obidve kapely, ktoré ho spolu so mnou nahrávali, moje Indigo so staronovým bubeníkom Miro Okálom aj Kvarteto Milana Adamca s klaviristom Pavlom Bartovicom. Zažili sme niekoľko pekných mesiacov invenčného skúšania aj nahrávania mojich nových piesní. Zuzka Smatanová nádherne zilustrovala knihu mojich starých detských hitov Peter Nagy pre deti a nakoniec Juraj Čurný urobil výber piesní na dvojalbum (CD aj LP) Aj tak sme frajeri. Podarili sa mi tri tieto projekty, som spokojný s touto kreatívnou časťou roka,“ povedal Peter Nagy.

K začínajúcemu roku 2022 dodal, že úprimne neočakáva radšej nič. „Postarám sa o seba sám, ostatne ako vždy,“ vyhlásil Nagy.

Podľa Igora Timka s No Name bol rok 2021 skúškou. „Preveril nás najmä po ľudskej stránke. Ak platí, že sa ľudia prejavia v exponovaných situáciách, tak práve rok 2021 bol rokom veľkých rozhodnutí. Celá spoločnosť – naša branža zvlášť – sa ocitla v bezprecedentnej situácii. S kolegami sme to ustáli a som presvedčený, že nás to znova posilnilo,“ uviedol Timko. Podľa neho je zistenie, že pracujete s ľuďmi, na ktorých sa môžete spoľahnúť, výhra v lote.

„Po profesijnej stránke sa nám podarilo priniesť na svetlo sveta dve zásadné nové piesne. V deň nášho výročia 25 rokov No Name to bola pieseň Elity a Vianoce sme snáď obohatili spoluprácou s pani profesorkou Božidarou Turzonovovou. Nazvali sme ju Vianoce s Božidarou a verím, že tu s nami táto pieseň bude navždy,“ dodal líder No Name Igor Timko.

K očakávaniam v nastávajúcom roku spevák a hudobník dodal, že je jedno, aký rok nás čaká, šikovný človek sa prispôsobí: „Pragmaticky je to tak, že kalendár je nasekaný na dva roky vopred, s tým rozdielom, že sa koncertovanie sústreďuje od jari do jesene. Kým sa celá situácia okolo pandémie nestabilizuje, nebude to inak.“

3 debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Igor Timko #očakávanie #bilancia #Peter Nagy #Covid-19 #rok 2022

+ Budete mať stres z cestovania, ktorý spôsobí nepokoj a nespavosť.
Investujte do vzdelania, aby ste zvýšili...

+ Pracovné nasadenie bude v tomto období náročné pre letné horúčavy.
Letný tábor síce bude drahší ako ste...