Oscarový večer plány nemení, ale prináša novinky! Vráti sa... kto vlastne?!

Napriek tomu, že pandémia covidu s variantom omikron robí vrásky mnohým usporiadateľom výročných cien, organizátori Oscarov prišli s dobrými správami.

12.01.2022 09:00
Oscars-Anyone Watching? Foto: ,
Moderátor Jimmy Kimmel na zábere z galavečera Oscar v roku 2017.
debata

Tie sa týkajú slávnostného večera, ktorého konanie je zatiaľ stanovené na 27. marca 2022. Ohlásenie nominovaných hviezd a tvorcov, ktorí počas uplynulého roka pracovali na najlepších filmových počinoch, prebehne 8. februára.

Novinkami pre tento rok, ktoré oznámili zástupcovia organizátori, sa týkajú podoby samotného večera. Budú sa niesť v znamení návratu k osvedčeným formátom. Ako napísal portál televízie ABC, ocenenia Americkej Akadémie filmových umení a vied (AMPAS) budú mať tento rok po prvý raz od roku 2018 opäť moderátora a slávnostná ceremónia odovzdávania cien sa presunie späť do svojej tradičnej hollywoodskej lokality – multifunkčného komplexu Dolby Theatre.

647996100 Čítajte viac Oscarové hviezdy v civile - žiaden mejkap, ako obyčajné ženy! Spoznáte Juliu či Charlize?

Napriek tomu, že mnohé iné slávnostné ceremónie udeľovania cien sa pre nárast prípadov koronavírusu presunuli na neskorší termín, ABC uviedla, že 94. ročník udeľovania Oscarov má podľa plánu prebehnúť v spomenutý termín – teda 27. marca v Los Angeles.

„Vy ste to tu počuli ako prví. Môžem potvrdiť, že tohtoročné Oscary budú mať moderátora,“ povedal prezident spoločnosti ABC Entertainment Craig Erwich na virtuálnej panelovej diskusii organizovanej združením televíznych kritikov (TCA). „Možno to budem ja,“ zavtipkoval. Ako píše agentúra AFP, odmietol poskytnúť ďalšie podrobnosti. Nespresnil ani, či sa k moderovaniu Oscarov vráti Jimmy Kimmel, ktorý galavečer moderoval v rokoch 2017 a 2018.

Zaspomínajte si na oscarový večer roka 2021 v galérii
Herečka Vanessa Kirby sa objavila na oscarovom...
Colman Domingo si obliekok na seba pomerne...
+50Noninovaná režisérka Emerald Fennell v šatách z...

V rokoch 2019, 2020 i 2021 Oscarov v jednotlivých kategóriách odovzdávali viaceré známe osobnosti kinematografie a šoubiznisu, avšak tieto ročníky sa zaobišli bez moderátora. V roku 2019 sa mal tejto úlohy pôvodne zhostiť herec a komik Kevin Hart. Ten sa však neskôr tejto príležitosti vzdal pre pobúrenie, ktoré vyvolali jeho dávnejšie hanlivé výroky voči homosexuálom a príslušníkov LGBT komunity. Hoci vtedajší ročník zožal slová chvály a dokonca jeho formát napodobňovali i iné slávne ceny ako napríklad televízne Emmy, čelil tiež kritike, okrem iného za nedostatok humoru.

Vlaňajší ročník sa vysielal prevažne z budovy historickej železničnej stanice Union Station v centrálnej časti Los Angeles a priamy prenos sledovalo len niečo vyše desať miliónov divákov, čo je 56-percentný pokles oproti roku 2020. Už vtedy pritom išlo o rekordne nízku sledovanosť. Režisérom Oscarov 2022 sa zhostí po siedmy raz za sebou Glenn Weiss a produkciu bude mať na starosti Will Packer.

Video
VIDEO: Móda 91. ročníka Oscarov v obrazoch aj v pohybe. Poďte s nami do minulosti.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #prenos #moderátor #Oscar #Jimmy Kimmel #Covid-19 #omikron

+ Výzvy vás posunú ďalej, čeľte im s odvahou.
Ak chcete niečo dosiahnuť, stačí len ísť podľa plánu....

+ Nemeňte svoje stravovacie návyky, momentálne je vaše telo spokojné.
Práca, ktorú milujete, prinesie neočakávaný...