Zelenskyj sa prihovoril na udeľovaní cien Grammy: Vyplňte ticho vašou hudbou

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystúpil s videoposolstvom na nedeľňajšom odovzdávaní amerických hudobných cien Grammy.

04.04.2022 09:21
debata (24)

Požiadal v ňom o podporu pre svoju krajinu a hudobníkov vyzval, aby hovorili o osude Ukrajiny bojujúcej proti ruskej invázii.

„Vojna. Čo je väčším protikladom k hudbe? Ticho zničených miest a zabitých ľudí,“ povedal Zelenskyj vo vopred nahratom odkaze. „Naši milovaní nevedia, či budeme znova spolu. Vojna nám nedovolí vybrať si, kto prežije a kto zostane vo večnom tichu.“

„Naši hudobníci nosia nepriestrelné vesty namiesto smokingov. Spievajú zraneným v nemocniciach, aj tým, ktorí ich nepočujú. Hudba si aj tak nájde cestu,“ uviedol ukrajinský líder.

„Vyplňte ticho svojou hudbou. Vyplňte ho dnes, aby ste vypovedali náš príbeh. Hovorte pravdu o vojne na svojich sociálnych sieťach, v televízii, podporte nás, akokoľvek môžete, len nie tichom. A potom do našich miest príde mier,“ vyhlásil Zelenskyj.

Po jeho odkaze vystúpil americký spevák John Legend so svojou piesňou Free, na pódiu sa k nemu pridali ukrajinské hudobníčky Siuzanna Iglidanová a Mika Newton, ako aj poetka Ľuba Jakymčuková.

Speváčka Olivia Rodrigo v šatách z dielne...
Herečka a speváčka Cynthia Erivo v kreácii...
+37Influencerka a herečka Addison Rae v šatách...

Požiadavky na vystúpenie Zelenského sa objavovali už pred odovzdávaním filmových cien Oscar minulý víkend, napokon však k tomu nedošlo, pripomína DPA.

© Autorské práva vyhradené

24 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna #Grammy #hudobné ceny #odkaz #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj

+ Tréning s priateľmi prinesie zábavu a zlepší výkonnosť.
Nebojte sa požiadať o zvýšenie platu, zaslúžite si to....

+ Chráňte sami seba pred infekčným ochorením, buďte zodpovedný.
V oblasti financií sa vám začne dlhodobo dariť,...