Geislerová je výnimočná herečka, túžil som vidieť ju pri práci, vyhlásil Juraj Loj

Netypickú úlohu si v novej českej romantickej komédii Prezidentka vyskúšal slovenský herec Juraj Loj.

03.07.2022 07:21
Prezidentkafilm premiera RC-1035 Foto:
Herec Juraj Loj na filmovej premiére.
debata

Hlavné úlohy v snímke stvárňujú Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý. Tajomníkov hlavy štátu zveril režisér a scenárista Rudolf Havlík hereckej dvojici, ktorú Loj vytvoril so svojou českou kolegyňou Veronikou Khek Kubařovou.

Česká herečka Anna Geislerová stvárnila...
Slovenská moderátorka Barbara Jagušák.
+15Česká herečka Anna Geislerová stvárnila...

„Väčšinou som hrával komediálne postavy v divadle, nebolo ich veľa, som skôr inak ladený herec, časom človek zisťuje, že aj komédia má niečo do seba,“ povedal Loj. „S Veronikou Khek Kubařovou sme taký chodiaci diár prezidentky, nemáme ani začiatok, ani koniec, našli sme si maličký herecký oblúk, kam smerujú naše postavy,“ priblížil film, ktorý prvýkrát videl na premiére v Prahe.

Herec Juraj Loj na filmovej premiére novinky... Foto: KATARINA HARSANYOVA
Prezidentkafilm premiera RC-1028 Herec Juraj Loj na filmovej premiére novinky Prezidentka.

„Veľmi ma prekvapil, ako je ladený, nie som milovník romantických filmov, ale Aňa Geislerová s Ondrom to tak citlivo a jednoducho hrajú, že to bolo veľmi milé. Je tam veľa vtipu, čo na túto dobu je veľmi potrebné,“ konštatoval herec.

Česká herečka Anna Geislerová stvárnila prezidentku Kateřinu Čechovú v romantickom filme Prezidentka. Čítajte viac Elegantná Geislerová priniesla Prezidentku! Očarila Schindlerová či Germáni, prišla aj Emma Čaputová

Snímka je podľa neho určená na odreagovanie sa. „Sadnúť si večer na gauč a pustiť si tento film. Človek pri ňom vypne, veľmi sa mi páčil, aj kamerovo-režijné nápady ma veľmi prekvapili, som rád, že som mohol na ňom pracovať,“ podčiarkol.

Aňoa Geislerová ako prvá česká prezidentka v... Foto: Zuzana Panská
film Prezidentka Aňa Geislerová Aňoa Geislerová ako prvá česká prezidentka v histórii.

Loj priznal, že ponuku nakrúcať romantickú komédiu prijal aj z toho dôvodu, že v nej účinkuje Aňa Geislerová. „Strašne som túžil ju vidieť pri práci, je to výnimočná herečka, výnimočná osobnosť českej kultúry, bola vždy perfektne pripravená, 100-percentná. Zatiaľ sa mi osvedčilo, že českí kolegovia slovenským pomáhajú na pľaci, nepodrážajú, nepozerajú sa na nich zvrchu, aj keď toho majú odtočené mnoho. To mi príde veľmi sympatické,“ dodal.

Video
VIDEO: Juraj Loj: Som chodiaci diár pani prezidentky

Prezidentku nakrúcali na Kampe a na Střeleckom ostrove v Prahe i na hrade. Môže tak potešiť divákov, ktorí majú radi nielen jemný humor, ale aj malebné zákutia starej Prahy. Film je v kinách od štvrtka 30. júna.

debata chyba
Viac na túto tému: #Juraj Loj #nakrúcanie #Anna Geislerová #prezidentka

+ Nový športový režim prinesie posilnenie tela aj ducha.
Ak niečo pokazíte, aj si zato zaplatíte, myslite však do...

+ Nezabúdajte na zeleninu a ovocie, vaše telo si ich vyžaduje.
Nad nikým sa nepovyšujte, mohli by ste urobiť veľkú...