Jitke Čvančarovej sa splnil sen! Háda sa a bije ako blondínka

Novú českú komédiu Hádkovci predstavili tento týždeň v Bratislave jej tvorcovia herečka Sandra Nováková a režisér Vojtěch Moravec.

17.07.2022 00:00
Hyněk Čermák a Jitka Čvančarová Foto:
Herci Hyněk Čermák a Jitka Čvančarová v novej českej komédii Hádkovci.
debata

Čerství mladomanželia, ktorí si povedali áno na nedávnej predpremiére snímky v pražskej Lucerne, sa postarali o scenár filmovej novinky. Divákov môže zaujať prekvapivými dejovými zvratmi, hudbou, zaujímavým výtvarným poňatím, ale aj tým, že sa odohráva v jednom byte a hrajú v nej len šiesti herci.

Hádkovci rozprávajú príbeh svojráznych príbuzných, u ktorých sú hádky na dennom poriadku. Jakub Prachař a Hynek Čermák stvárňujú dvoch bratov, ktorí sú úplne odlišní, ale majú sa svojím spôsobom radi. Zato ich manželky v podaní Sandry Novákovej a Jitky Čvančarovej si nevedia prísť na meno a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Obidva páry sa spolu náhodne stretávajú v byte starého otca, ktorý je v nemocnici. Hoci sa všetci štyria tvária, že chceli dedkovi iba nakŕmiť korytnačku, v skutočnosti si prišli obzrieť potenciálne dedičstvo. Karty zamieša ďalší dedič otec dvoch bratov, ktorého si zahral Ondřej Pavelka.

666547201 Čítajte viac Čvančarová v tom má jasno, žiadna márnotratnosť: Už budem chodiť len v šatách od Hanečku!

Sandra Nováková sa predstaví v úlohe neúspešnej gymnastky Silvie, ktorá nemá prácu, a snaží sa niečo si dokázať. „Jej švagriná, ktorá ju stále ponižuje, je pre Silvu taká méta, chcela by sa jej vyrovnať. Samozrejme, veľa rozumu nepobrala, ale myslím si, že má srdce na správnom mieste, stará sa o mamu,“ povedala Nováková o svojej postave, ktorej dala pracovný názov akváriová rybička.

„Žije vždy iba jedným problémom, plávanie od steny k stene je pre ňu to životne dôležité, ledva narazí do skla, objaví sa nový problém, v podobe cesty spať, a rieši ho znova s rovnakým zápalom, a potom zasa narazí do skla, a zasa rieši niečo nové, takto strieda emócie,“ vysvetľuje herečka a spoluscenáristka.

Vo filme sa háda a dokonca bije a skočí na ramená kolegyni Jitke Čvančarovej. Nováková priznala, že sa Čvančarovej v novej českej komédii splnil sen – čiernovláska si konečne zahrala v blond parochni. „Vymyslela si to Jitka, parochňu už chcela použiť v nejakom inom filme, kde to nevyšlo. Prekvapila nás, keď s tým prišla na kostýmové skúšky, pretože parochňou skvele doladila úžasné maskáče so zlatými ihličkami. Kostým a make-up boli dokonalé, spadla nám brada,“ uzavrela.

Tenistka Petra Kvitová dorazila na červený...
Topmodelka Daniela Peštová na slávnostnom...
+53Moderátor a herec Jakub Prachař a jeho...
debata chyba
Viac na túto tému: #bitka #film #Jitka Čvančarová #Hádkovci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Dlhšie zabúdate na starostlivosť o zdravie. Prihlási sa oslabená imunita.
V zamestnaní chytíte vietor do...

+ Odpočinok pri dobrej knihe sa oplatí, budete fit ako inokedy predtým.
Pri konfliktoch v zamestnaní povedzte svoj...