Trikrát odmietla slávneho Spielberga! Toto francúzska diva Juliette Binoche vyčíta jeho filmom

Patrí medzi hviezdy francúzskej a európskej kinematografie a v minulosti po nej poškuľovali aj tí najslávnejší hollywoodski režiséri. Jedného z nich, slávneho Stevena Spielberga však odmietla herečka Juliette Binoche až trikrát.

19.07.2022 00:00
Juliette Binoche, trend, nohavice, nohavicový... Foto: ,
Herečka Juliette Binoche v oranžovej kombinácii nohavíc a predĺženého saka s prepásaním.
debata

Ako nedávno herečka prezradila v rozhovore, Spielberg mal záujem spolupracovať s ňou prvýkrát ešte koncom 80-tych rokov, keď nakrúcal tretí film o Indianovi Jonesovi. „Musela som ho odmietnuť, pretože som v tom čase točila Milencov na moste s Leosom Caraxom,“ citoval 58-ročnú herečku magazín Variety.

Neskôr mal vraj Spielberg záujem o to, aby sa Francúzka objavila v jeho snímke Jurský park a vojnovej dráme Schindlerov zoznam. „Pri nakrúcaní Schindlerovho zoznamu som bola tehotná, nešlo to. A pri Jurskom parku som zase podpísala zmluvu na film Tri farby: Modrá. Tento záväzok som už zrušiť nemohla,“ vysvetlila Binoche.

Herec Brad Pitt predstavil v Paríži film Bullet Train. Čítajte viac Najprv Rím a potom Paríž... Brad Pitt vyvolal ošiaľ pri Eiffelovke. S novinkou, na ktorú čaká celý svet

Podľa nej by bolo určite zábavné nakrútiť Jurský park a vidieť, ako Spielberg pracuje na tejto (v tom čase prevratnej snímke s množstvom CGI efektov). "Ale myslím si, že podobne ako Martin Scorsese je Steven Spielberg viac mužským režisérom.

Na otázku, či by teda s oboma režisérmi hviezda hitu Anglický pacient pracovala, však Binoche odpovedala veľmi rázne: „Jasné, že by som s nimi pracovala. Aj keď ich prístup k filmu vnímam ako veľmi komerčný, majú úžasnú techniku, v ktorej im niet páru a dokážu rozprávať príbehy. Ale ich filmom chýbajú skutočné ženské hrdinky,“ dodala Juliette Binoche.

Herečka Hana Vágnerová v kreácii Elie Saab.
Česká topmodelka Daniela Peštová na jednom z...
+10Herečka Zuzana Stivínová bola neprehliadnuteľná...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #nakrúcanie #Juliette Binoche #Steven Spielberg #Jurský park

+ Začnite si variť sami a menej sa stravujte v reštauráciách.
Nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu, budete na...

+ Nikto vás nemôže donútiť chodiť k lekárovi, vy by ste mali sami chcieť.
Pravidlá sú pravidlá, a pravidlá sa majú...