Pre jej fotky v bikinách nespávali muži, sexepíl si udržala aj po 70-ke! 15 podôb Raquel Welchovej

Vo veku 82 rokov zomrela známa herečka Raquel Welch. Hoci filmovaniu sa posledné roky nevenovala, navždy zostane zapísaná v histórii kinematografie ako jeden z ultimátnych sexsymbolov filmového plátna.

16.02.2023 06:34
Raquel Welch Foto:
Herečka Raquel Welch v roku 1967 nakrútila film Najstaršie remeslo.
debata (1)

Welch začínala ako modelka, čo ju pripravilo aj na fakt, že mnohí režiséri (najmä tí americkí) ju budú chcieť vidieť a obsadzovať do provokatívnych úloh. Zlom v jej kariére znamenala snímka Milión rokov pred Kristom, v ktorej celý čas na plátne strávi v kožených bikinách s lemom z kožušiny. Koncom 60-tych rokov bola takáto podoba (výdatne tiež podporená recenziami a promovaním filmu) nevídaná a Welchovej zmyselnosť oslovila ďalších režisérov, ale aj módne magazíny a fotografov.

Raquel Welch na zábere z filmu Milión rokov...
Herečka Raquel Welch počas návštevy Paríža pri...
+12Herečka Raquel Welch v roku 1967 pri nakrúcaní...

V jej zozname filmov nasledovali snímky ako The Biggest Bundle of them all, Fathom či Myra Breckinridgeová alebo Bandolero!. V každom z nich v nejakej podobe pracovala so svojou fyzickou krásou a sexualitou. Serióznejších úloh sa Welch dočkala predovšetkým v Európe, no o tom, že jej veľkou devízou je práve jej fyzický vzhľad a status sex-symbolu pracovala ešte aj dlhé roky po tom, čo odznel najväčší ošiaľ okolo jej osoby a Hollywood ovládli iné krásky.

zväčšiť Herečka Raquel Welch pózuje v zákulisí cien... Foto: SITA/AP, Doug Pizac
Raquel Welch Herečka Raquel Welch pózuje v zákulisí cien Emmy v roku 1987.

Welchovú bolo možné ešte pred pár rokmi vídať na podujatiach Hollywoodu s dokonalým líčením, hrivou nadýchaných vlasov (zvyčajne už parochňou) a perfektne sadnúcimi šatami, ktoré obkresľovali jej krivky a zvýrazňovali slávny dekolt. Samozrejme, nemala núdzu o záujem mužov a tých „osudových“ mala dokonca štyroch – teda, ak za osudových možno považovať manželov. Ale možno aj nie, keďže ani jedno manželstvo sa jej nevydarilo.

Raquel Welch Čítajte viac Zomrela Raquel Welchová, hviezda Troch mušketierov či Fantastickej cesty

Ako potvrdil jej manažér, herečka zomrela po krátkej chorobe a bola v čase smrti obklopená svojimi najbližšími. V galérii si pozrite 15 najzvodnejších podôb legendárnej filmovej ikony.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #krása #film #sexsymbol #Raquel Welch

+ Budete mať stres z cestovania, ktorý spôsobí nepokoj a nespavosť.
Investujte do vzdelania, aby ste zvýšili...

+ Nezabúdajte na aktívny oddych a relax, naplánujte pohodový víkend.
Naučíte sa dôverovať kolegom v...