Gáboríkovci: Tajomstvo ich prvého novomanželského tanca? Budete prekvapení, čo mu predchádzalo

Koleso tanečnej šou Let's Dance sa v nedeľu roztočilo po ôsmy raz. Na parkete sa spolu s desiatkou ďalších párov o body poroty "bijú" aj manželia Gáboríkovci.

11.03.2023 00:00
ivana gáborík Foto:
Manželia Gáboríkovci na parkete Let's Dance.
debata (1)

V sledovanej šou televízie Markíza je to vôbec prvý raz, čo v nej lietajú manželské bozky. Zatiaľ čo pre úspešnú tanečnicu sa účinkovanie v šou nesie v znamení veľkého návratu, pre niekdajšieho hokejového útočníka ide o premiéru. Ako priznáva, poriadne adrenalínovú.

Video

V roku 2011 účinkovala Ivana v markizáckej šou ešte s priezviskom Surovcová, teraz sa do nej vrátila už ako Ivana Gáborík. V minulosti si pred kamerami zatancovala so štyrmi partnermi – so superstaristom Martinom Konrádom, s hercami Filipom Tůmom a Markom Vašutom či so zabávačom Petrom Marcinom. Teraz učí súťažné choreografie vlastného manžela. Ako vníma rozdiel?

„Trénovať manžela je rovnaké ako trénovať kohokoľvek iného s jedným zásadným rozdielom – dokonale ho poznám, takže viem, dokedy ho môžem ešte ‚pushovať‘ a kedy mu je už nutné dať voľno. Jednoducho vidím, kedy je tanca priveľa. Učebné metódy mám dopredu premyslené a pri ňom viem, čo zaberá a čo nie,“ opisuje spôsob, akým spolu počas nácvikov fungujú.

zväčšiť Marián Gáborík a Ivana Gáborík  počas 1. kola... Foto: Markíza
Marián Gáborík a Ivana Gáborík Marián Gáborík a Ivana Gáborík počas 1. kola Let's Dance.

Tvrdé tréningy v tanečných topánkach by hviezdu NHL nemali vyviesť z miery. Aká metóda teda platí na niekdajšieho vrcholového športovca? „Asi ako každý muž aj Majo má rád najprv pochvalu, treba vyzdvihnúť časť choreografie, ktorá mu išla… Vetu: ‚A táto pasáž sa dá odtancovať ešte lepšie‘ je nutné vysloviť až potom,“ prezrádza so smiechom sympatická tanečnica.

Keďže jej prestávka v Let's Dance trvala dlhšie ako desať rokov, natíska sa otázka, či musela svoje tanečné schopnosti oprášiť aj ona. „Kroky mám vžité, predsa len som tancovala od svojich piatich rokov,“ povie bez zaváhania, no jedným dychom prezrádza, že pri manželovi si techniku musí poctivo odtancovať aj ona. „Prirovnám to k jazde na bicykli… Nezabudnete ju, ale isté zaváhanie sa možno pritrafí. Tak, ako trénuje manžel, ja sa snažím ísť pri ňom naplno a pracujem na sebe.“

Gabriela Marcinková a Matyáš Adamec počas 1....
Richard Autner a Dominika Rošková počas 1. kola...
+8Boris Valábik a Eliška Lenčešová počas 1. kola...

Obuvník chodí bosý

V siedmej sérii šou diváci videli, že športovec je tvrdším tanečným orieškom a s napätím sledovali napredovanie MMA zápasníka Attilu Végha. Je takýmto orieškom aj Marián Gáborík? „Už v čase, keď sme sa s manželom dali dokopy, som videla, že vie tancovať, má v sebe rytmus, čo bol pre mňa celkom základ pri výbere partnera,“ opisuje Ivana a dodáva: „Mám rada, keď si môžeme spolu zatancovať, o jeho tanečných kvalitách som preto nepochybovala.“

Spoločné tancovanie si ako novomanželia užili aj na svadbe, ktorú si vystrojili v roku 2017. Kto si však myslí, že nácvik prvého tanca dolaďovali dlhé týždne, bude sklamaný. Ich predmanželský tanečný tréning bol rýchlokurz.

„Ako sa hovorí, obuvník chodí bosý a bol to aj prípad nášho prvého manželského tanca. V tom období som naplno vyučovala najmä svadobné tance budúce nevesty a ženíchov, a ten náš preto dostal šancu až deň pred svadbou,“ spomína na obdobie spred šiestich rokov. Krátky čas nácviku však ich veľký okamih nijako nezhatil. „Maja musím pochváliť, veľmi rýchlo sa naučil choreografiu, krásne si osvojil kroky a pamätá si ich dodnes,“ spomína Ivana a dodáva, že ich prvým manželským tancom bol valčík.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Pravda.sk (@pravda.sk)

Marián Gáborík: Čistý predzápasový adrenalín

V roku 2020, tri roky po svadbe, sa manželia Gáboríkovci stali rodičmi dcérky Belly. V máji 2022 k nej pribudla druhá dcérka Leia. Aj vzhľadom na tento fakt sa rozhodnutie prijať ponuku do Let's Dance nerodilo ľahko.

zväčšiť Marián Gáborík. Foto: Markíza
Marián Gáborík Marián Gáborík.

„Keď nás Markíza oboch oslovila, začala sa dlhá rodinná debata. Rozmýšľali sme najmä nad tým, ako dokážeme všetko skĺbiť vzhľadom na skutočnosť, že doma máme dve malé deti,“ začína opisovať rozhodovanie o účasti v šou Marián Gáborík. Napokon však všetko klaplo. „Zapojili sa babky a aj vďaka nim sme všetko zmanažovali a darí sa nám trénovať tak, ako potrebujeme.“

Ako profesionálny športovec a hviezda NHL bol roky nastavený na výkon a cieľ. V súvislosti s tanečnou súťažou však uvažuje inak nielen o úspechu, ale aj o konkurencii. „Nepozerám sa na Let's Dance ako na súťaž, nerozmýšľam nad konkurentmi. Let's Dance je šou, s manželkou si ideme užiť niečo výnimočné. Takéto zážitky zostávajú navždy a nedajú sa kúpiť za žiadne peniaze,“ načrtáva svoju motiváciu. „Pre mňa osobne sa súťažou začala jedna fascinujúca skúsenosť a takisto cesta k zisteniu, aký tvrdý tanečný chlebík v skutočnosti je.“

zväčšiť Ivana a Marián Gáboríkovci v Let's Dance. Foto: Markíza
ivana gáborík, marián gáborík Ivana a Marián Gáboríkovci v Let's Dance.

Ruka, špička, kroky, tempo

Počas tréningov v tanečných topánkach dostávajú zabrať celkom iné časti tela než v časoch jeho hokejovej kariéry. Čo sa po nácvikoch Let's Dance ozýva najviac?

„Pravdou je, že zrazu robím celkom iné pohyby, než na aké som bol zvyknutý v hokeji, napríklad pri letnej príprave. Chodidlá ma bolia poriadne, mám za sebou operáciu kolena a v tomto smere sa stále dávam dokopy,“ opisuje.

Nielen telo, aj hlava pracuje na plné obrátky, o slovo sa tak po náročnom tanečnom dni hlási celková únava. „Človek musí pri tréningoch veľa rozmýšľať, aby skĺbil všetko možné dohromady, stále si v hlave opakuje ruka, špička, kroky, tempo… Nie je to jednoduché. Z hokeja som zvyknutý sa na tréningoch potiť do nitky a platí to aj teraz na parkete.“

zväčšiť Manželia Gáboríkovci počas tréningu Let's... Foto: Markíza
gáborík Manželia Gáboríkovci počas tréningu Let's Dance.

Predviesť sa pred celým Slovenskom v úplne inej polohe, než na akú je roky zvyknutý, môže byť pre človeka stresujúce. Všadeprítomné kamery, hodiny priameho prenosu, náročný fyzický výkon… Žalúdok ako na vode však z nedeľných prenosov niekdajší elitný útočník nemá.

„Je pravda, že robím niečo nové, čo som na takejto úrovni nikdy neskúšal, do toho priamy prenos, vystúpenie pred celým národom. Ale tréma ma nezväzuje, skôr by som štart prirovnal k poriadnemu predzápasovému adrenalínu,“ dodal na záver Marián Gáborík.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Marián Gáborík #Let's Dance #Ivana Gáborík

+ Pomáhajte s triedením odpadu, deti uvidia ako vám na tom záleží.
Zopár vecí sa pokazilo, avšak to nemusí byť len...

+ Vitamíny doplníte liekmi, ktoré vám lekárnik poradí v lekárni.
Peniaze síce budete mať, ale šťastie vám to...