Herca pre rolu detektíva Monka hľadali dlho. Skvelý Tony Shalhoub ho hrať nechcel, čo napokon rozhodlo?

Tony Shalhoub (69), celým menom Anthony Marc Shalhoub, sa preslávil ako detektív Adrian Monk.

18.04.2023 00:00
Tony Shalhoub Foto:
Tony Shalhoub ako seriálový Monk.
debata (4)

Ako seriálový hrdina trpí viacerými fóbiami a zároveň obsedantno-kompulzívnou poruchou. Milý a trochu neurotický hrdina si však celkom podmanil divákov, ktorí sa k seriálovým epizódam vracajú so železnou pravidelnosťou. Skalní fanúšikovia zrejme netušia, že herec rolu takmer neprijal, prehovoril ho jeho agent, ako uvádza portál metv.com.

zväčšiť Herec Tony Shalhoub v roku 2023. Foto: Profimedia
Tony Shalhoub Herec Tony Shalhoub v roku 2023.

Séria bola zakúpená v roku 1998, ale na obrazovky USA Network sa dostala až v roku 2002, proces hľadania hlavného hrdinu sa ukázal ako veľmi zložitý.

zväčšiť Manželia Tony Shalhoub a  Brooke Adams v roku... Foto: ČTK / DPA / C3396 Hubert Boesl
Tony Shalhoub a Brooke Adams Manželia Tony Shalhoub a Brooke Adams v roku 2005.

„Nevedel som, či to dokážem,“ povedal Tony Shalhoub v rozhovore podľa „metv.com“. „Nebol som si istý, či sa dokážem vcítiť do tejto postavy. Môj manažér vtedy povedal: ‚Pravdepodobne sa mu podobáš viac, než by si si chcel pripustiť‘. Herec priznal istú podobnosť so seriálovým detektívom: "Keď musím niečo urobiť, do čoho sa mi naozaj nechce, dokážem stráviť hodinu a pol čistením kuchynskej batérie zubnou kefkou.“ V úlohe svojrázneho detektíva bol herec excelentný, rola mu vyniesla 8 nominácií na cenu Emmy, sošku získal 3 razy.

Od roku 1992 je ženatý s herečkou Brooke Adamsovou (74), ktorá sa o svojom manželovi vyjadrila v superlatívoch pre magazín Martha's Vineyard Arts & Ideas. „Tony robí v našom manželstve všetko, mne to veľmi uľahčuje. Nakupuje, varí, platí účty, zarába peniaze… Čo ešte? Dáva mi masáže, okrem toho je aj údržbár. Každý mi hovorí: ‚Máš šťastie, že si si vzala toho muža‘.“

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Tony Shalhoub #seriál Monk

+ Pripravte si bylinkový čaj a horúci kúpeľ, uvoľníte telo aj myseľ.
Spamätajte sa, potrebujete si nájsť...

+ Váš strach zo zubára je celkom zbytočný, iba čo vás unavuje.
Nedoriešený rodinný majetok získa iný, treba začať...