V sobotňajšom finále sa so skladbou My Sister's Crown stretne formácia Vesna so zástupcami ďalších 25 krajín. Spoločne s Českom postúpili v prvom semifinále (konalo sa v utorok) okrem iného hudobníci z Chorvátska, Izraela, Portugalska, Fínska alebo Švédska. Vo štvrtkovom druhom semifinále sa potom pridali aj zástupcovia krajín ako Albánsko, Rakúsko či Slovinsko.

Prostredníctvom skupiny Vesna o úspech na známej pesničkovej súťaži bojuje aj Slovensko. Šesťčlennú formáciu totiž tvorí pestrá zmes národností. Okrem troch Češiek je to aj jedna Ruska, jedna Bulharka a jedna Slovenka. Reč je o hudobníčke a speváčke Tereze Čepkovej. Hlavná speváčka Patricie Fuxová pred súťažou povedala, že Vesna chce v súťaži reprezentovať slovanstvo.
Skladba rozoberá aj silu žien, znie v troch rozličných jazykoch a súčasťou odkazu je aj vyjadrenie ženskej odolnosti, nezávislosti a viery. V rámci choreografie na pódiu dievčatá napríklad použili aj odkaz venovaný obetiam domáceho násilia – mnoho médií rozoberalo ich gesto zovretej päste, ktoré sa používa ako tajný signál obetí domáceho násilia.

„Dievčatá z kapely Vesna urobili neskutočný kus práce a ich nasadenie bolo bezkonkurenčné… Nepodcenili žiadnu časť prípravy a obrovsky si postup zaslúžia,“ uviedol po utorňajšom úspechu vedúci českej delegácie na Eurovízii Kryštof Šámal.
Vesna vystúpi s poradovým číslom 14 v rámci live prenosu, ktorý sa koná v britskom Liverpoole. Medzi favoritmi tohtoročnej šou sú podľa odhadov už napríklad spomenuté Rakúsko, tiež zastúpené dievčenskými vokálmi – duom Teya a Salena. O prvenstvo však bude napríklad bojovať aj švédska speváčka Loreen, ktorá už raz v súťaži zvíťazila – konkrétne v roku 2013.
Prvý ročník Eurovízie sa konal v máji 1956 a za najslávnejšieho víťaza v histórii súťaže je považovaná švédska skupina ABBA, ktorá v roku 1974 prerazila hitom Waterloo. Medzi ďalšie slávne tváre, ktoré v súťaži uspeli, patrí Kanaďanka Céline Dionová. Tá v roku 1988 reprezentovala Švajčiarsko.