30-tisíc cudzích slov za víkend, strata váhy a mega talent: Herci ospevujú kolegu z Oppenheimera, toto nedokáže každý

Už niekoľko dní sa v kinách premieta novinka Oppenheimer od režiséra Christophera Nolana. Na výkon ústredného hrdinu v podaní herca Cilliana Murphyho sa ozývajú samé chvály.

26.07.2023 00:00
Cillian Murphy Foto: ,
Herec Cillian Murphy stvárnil v snímke Oppenheimer titulnú rolu.
debata

Neprichádzajú však len od filmových recenzentov, ale niekoľko poklon už írskemu hercovi zložili aj jeho filmoví kolegovia. Ako píše portál magazínu People, americký herec Robert Downey Jr., ktorý si tiež v snímke zahral, vraj nikdy nevidel niekoho v hlavnej úlohe obetovať toľko práci a autentickému výkonu.

Oppenheimer Čítajte viac Recenzia: Oppenheimerov príbeh je skutočná bomba

„Bolo to ako, keď sme mu povedali: ‚Hej, máme trojdňový víkend. Možno pôjdeme do Santa Fe. Čo budeš robiť? a jeho odpoveď bola 'Och, musím sa naučiť 30 000 slov po holandsky. Užite si to‘,“ uviedol Downey Jr.

Herečka Florence Pugh na slávnostnej premiére...
Zľava: Matt Damon, Josh Hartnett, Tom Conti,...
+12Herec Josh Hartnett a jeho partnerka Tamsin...

Jeho britská kolegyňa Emily Blunt, ktorá stvárňuje Kitty Oppenheimerovú, manželku hlavného hrdinu, bola fascinovaná tým, čo bol Cilian Murphy schopný urobiť, aby vyzeral dostatočne vierohodne ako skutočná dobová postava – vynálezca atómovej bomby. „Bol taký vychudnutý. Zdá sa mi, že mohol zjesť tak jednu mandľu denne a ešte aj z toho si uberal,“ uviedla Blunt.

zväčšiť Zľava: Herci Matt Damon, Emily Blunt, Cillian... Foto: SITA/AP, Scott Garfitt
Matt Damon, Emily Blunt, Cillian Murphy a Florence Pugh Zľava: Herci Matt Damon, Emily Blunt, Cillian Murphy a Florence Pugh na slávnostnej premiére filmu Oppenheimer

„Pracovať s ním bolo také pôsobivé,“ pridala sa tiež herečka Florence Pugh. „Každý jeden deň sa ukazuje, že pozná každý jeden možný spôsob, intonáciu, skloňovanie toho, ako priviesť túto postavu k životu. To bolo pre mňa nesmierne pôsobivé. Existuje dôvod, prečo je jedným z velikánov herectva,“ dodala tiež Pugh, ktorej výkon má rovnaké nadšené ohlasy.

Film režiséra Christophera Nolana bude podľa mnohých veľkým favoritom rozličných udeľovaní cien a práve Murphy si určite vyslúži nomináciu na Oscara, predpovedajú mnohí. Ako to však nakoniec dopadne, sa ukáže až začiatkom budúceho roka.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #herectvo #talent #výkon #Cillian Murphy #Oppenheimer

+ Zabúdate na poriadny oddych a pravidelný spánok vo svojej posteli.
Môžete zarobiť viac...

+ Naplánovaný lekársky zákrok môžete bez obáv zrušiť, nebude potrebný.
Počítajte s dlhšou pracovnou prestávkou,...