Zomrel herec zo seriálu NCIS. Viedol neuveriteľný život, uviedla vo vyhlásení stanica CBS

Vo veku 90 rokov zomrel v pondelok britský herec David McCallum, známy z televíznych seriálov The Man From U.N.C.L.E. a NCIS - Námorný vyšetrovací úrad.

26.09.2023 08:18
David McCallum Foto:
David McCallum (druhý zľava) zomrel vo veku 90 rokov.
debata

Herec skonal prirodzenou smrťou v nemocnici v New Yorku, obklopený členmi rodiny. „David bol nadaný herec a milovali ho mnohí na celom svete. Viedol neuveriteľný život a jeho odkaz bude žiť navždy prostredníctvom jeho rodiny a… filmu a televízie,“ uvádza sa vo vyhlásení stanice CBS.

David McCallum na archívnej snímke. Foto: Profimedia
David McCallum David McCallum na archívnej snímke.

McCallum sa narodil v roku 1933 v škótskom Glasgowe. Účinkoval vo filmoch ako Skaza Titanicu (1958), Veľký útek (1963) a Najväčší príbeh všetkých čias (1965).

Známym sa stal najmä úlohou v zmienenom špionážnom seriáli The Man From U.N.C.L.E. zo 60. rokov 20. storočia, kde sa objavil po boku Roberta Vaughna. Za rolu tajného agenta získal dve nominácie na cenu Emmy.

Od roku 2003 McCallum účinkoval v seriáli NCIS – Námorný vyšetrovací úrad. Stvárnil v ňom patológa Donalda „Duckyho“ Mallarda. Herec na margo postavy povedal, že Ducky s okuliarmi a motýlikom vyzeral podľa neho „trochu hlúpo, ale bola to skvelá zábava.“

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #David McCallum

+ Sústreďte sa dnes hlavne na seba, na všetko ostatné zabudnite.
Pomáhajte kolegom, nikdy neviete, kedy tú pomoc...

+ Nehromaďte v sebe stres a zlú energiu, bude sa to len zhoršovať.
Nič sa nezlepší zo dňa na deň, musíte na sebe...