Svojou tortou zmietla konkurenciu, u poroty vyvolala riadny rozruch! Sladká šou má prvú pekárku týždňa

Torta pre mamu od 25-ročnej Timi impozantnosťou nadchla porotkyne, vyniesla jej titul pekárky týždňa.

02.10.2023 08:16
timi Foto:
Timi pripravuje svoju bombastickú tortu pre mamu, ktorou ohúrila porotu.
debata

Prvá časť novej série šou Pečie celé Slovensko sa niesla v znamení troch zadaní, tak, ako boli diváci zvyknutí aj v predošlých sériách. Úvod šou tak odštartoval osobnou výzvou – ktorá znela – pripraviť brownie. Dvanástka finalistov pripravila pre porotkyne, Petru Tóthovú a Jožku Zaukolcovú, niekoľko prekvapení, ktoré ocenili skvelým hodnotením.

Katka a jej torta "Dáma s klobúkom".
Veronika a jej "Bublinková torta".
+9Luci a jej "Torta pre Annu".

Paťo si vyslúžil pochvalu za svoje „cviklies“, Katka prekvapila kreatívnym nápadom, kedy koláčiky podávala ako nanuky. Na fazuľové brownie stavila počas prvej výzvy Miška a takisto zožala pochvalu. Kombinácia avokáda a čokolády vyšla súťažiacej Kláre, porotkyňu Petru jej výrobok zaujal až tak, že si ho plánuje upiecť doma. Naopak, horšie hodnotenie v prvej výzve dostala Timi, ktorej v kávovom brownie nestuhol krém, na zlú konzistenciu krému upozornili porotkyne pri Mišindel. Veľmi hutná zmes sa podpísala pod úvodný neúspech Luci.

zväčšiť Timi a jej "Bombastická torta". Foto: RTVS
timi Timi a jej "Bombastická torta".

Technickú výzvu v prvom kole pre súťažiacich vybrala porotkyňa Petra a znela – rezy kardinál. Pre finalistov išlo o pomerne adrenalínový proces pečenia, s týmto dezetom veľa skúseností nemali. Počas hodnotenia tak porotkyne najčastejšie upozorňovali na chyby ako prešľahaná šľahačka, zle rozložené jahody, či zle vyšľahaný sneh z bielok. Svojím rezom kardinál porotu najviac zaujala Veronika, po nej nasledovali dezerty Mirky a Katky. Na opačnej strane spektra sa ocitli menej vydarené výrobky, v technickej výzve sa v prvom kole darilo najmenej Mišindel, nasledovala Danka či najmladší spomedzi súťažiacich, Adam.

O pozoruhodné výtvory sa finalisti postarali v závere šou, kedy sa pasovali s kreatívnou výzvou, ktorá znela – torta pre mamu. Medzi nimi zažiarili podľa porotkýň výrobky Tomáša či Mišky, naopak, za menej vydarené porotkyne označili torty Klárky, Lucie a Mišindel.

zväčšiť Moderátorská dvojica Juraj Bača a Milan... Foto: RTVS
pečie celé slovensko Moderátorská dvojica Juraj Bača a Milan „Junior“ Zimnýkoval a porotkyne Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.

O obrovské nadšenie sa v závere 1. časti postarala súťažiaca Timi, ktorá pochádza z Levoče. Svoju tortu pre mamu nazvala „bombastická torta“, porotkyne jej však dali iné prívlastky. Po prezentácii padali slová ako impozantná a ohurujúca. „Za takúto tortu by sa nehanbil žiaden cukrár na Slovensku ani v zahraničí,“ znela nadšená reakcia porotkyne Petry. 25-ročná Timea prekvapila tortou v tvare gule, kedy spojila dve pologule z čokolády a korpus s plnkou tak bol „ukrytý“ v jej vnútri. Nielen originálne prevedenie, ale aj kombinácia chutí u poroty zabodovala. Mladej cukrárke napokon vyniesla titul pekárky týždňa.

sutaziaci tretej serie Pecie cele Slovensko  2 Čítajte viac Východ, stred či západ? Na cukrárov z tejto časti Slovenska chválami nešetrila! Porotkyňa Jožka o finalistoch 3. série sladkej šou

A hoci moderátori Juraj Bača a Milan Junior Zimnýkoval v závere šou divákov naladili na tradičné vyraďovanie, zo stanu napokon po 1. odvysielanej časti neodišiel nikto a s kompletnou dvanástkou súťažiacich sa tak diváci stretnú aj o týždeň.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #šou Pečie celé Slovensko

+ Nehromaďte v sebe stres a zlú energiu, bude sa to len zhoršovať.
Nič sa nezlepší zo dňa na deň, musíte na sebe...

+ Bolesti hlavy môžete odstrániť kvalitnou masážou celého tela.
Ak sa pohrávate s myšlienkou, že by ste z práce...