Diváci ju zbožňovali takmer ako Bambuľku! Televízii dala zbohom už pred 30 rokmi, no pri umení zostala. Takto dnes vyzerá...

Najmä v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia mali slovenské televízne projekty niekoľko detských hviezd. Ich popularita bola veľká, stačí spomenúť napríklad obľúbenú Bambuľku s Monikou Haasovou či projekt Leto s Katkou s herečkou Katkou Zatovičovou.

20.03.2024 00:00
Juliana Mrvová Foto:
Detská herečka Juliana Mrvová v televíznom filme Ako Juliana zachraňovala hádankovú ríšu z roku 1986.
debata (1)

Do zoznamu obľúbených detských tvárí z televíznej obrazovky sa však v 80-tych rokoch zaradila aj rodáčka z Bratislavy Juliana Mrvová. Dievčatko so zvedavým „kukučom“ a ryšavými vlasmi debutovala filmom Ako Juliana zachraňovala hádankovú ríšu, pričom neskôr nasledovali ďalšie projekty ako Ako som nedostal Nobelovu cenu, Sedím na konári a je mi dobre či Kráľovstvo kaluží. Jej posledný kontakt s televíznym a filmovým priemyslom sa udial v roku 1994 v televíznej snímke v réžii Martina Hubu Hra o láske a smrti.

Maddie Ziegler Čítajte viac Pamätáte si dievčatko, ktorého tanec v megahite Chandelier videli miliardy ľudí? Prešlo 9 rokov a je z nej táto krásavica. S tancom neskončila, ale...

Mrvová síce filmu dala zbohom, ale rozhodne to neplatilo o jej vzťahu k umeniu. Na VŠVU vyštudovala odbor Maľba a iné médiá, pričom sa v rámci umeleckého vyjadrenia sústredila na maľovanie. Presadila sa ako výtvarníčka, ale tiež ako organizátorka rozličných výstav a kurátorka a v súčasnosti patrí medzi výrazné mená domácej výtvarnej scény. Na konte má vlastné výstavy ako Dreams of Luka či Sen o krajine.

Výtvarníčka Juliana Mrvová v kreácii od... Foto: Krištáľové krídlo
Juliana Mrvová Výtvarníčka Juliana Mrvová v kreácii od slovenskej dizajnérky Lenky Sršňovej.

Azda aj preto neprekvapí, že sa počas uplynulého víkendu objavila medzi pozvanými hosťami na podujatí Krištáľové krídlo, v rámci 27. ročníka ktorého rozdali organizátori ceny pre výnimočné osobnosti z rozličných oblastí života.

Danka Barteková na podujatí Krištáľové krídlo.
Speváčka Emma Drobná v kreácii od dizajnéra...
+36Simona Simanová  na podujatí Krištáľové krídlo.

Niekdajšia detská herečka dorazila podporiť svojich kolegov a asi už len málokto by v nej spoznal dievčatko z televíznej obrazovky. Umelkyňa sa radí k vášnivým cestovateľkám, pričom v rámci svojich ciest do rozličných kútov sveta získava aj umelecké inšpirácie. Či už je reč o klasických umeleckých rezidenčných pobytoch, alebo cestovaní na vlastnú päsť.

Pavel Nový, Zdena Studenková Čítajte viac Teraz neskákal z okna, od Studenkovej pusu dostal verejne: Slovenská diva a Pavel Nový opäť spolu po 40 rokoch a dôvod...

Popri umení si Juliana Mrvová osvojila aj vášeň pri prírodu, teda jej „domestikovanejšiu“ formu – záhrady. Ako sa uvádza na jej vlastnej stránke, venuje sa hobby navrhovaniu a opatrovaniu záhrad.

Pozrite si tiež
Umením chcem ukázať, že neexistuje jediný a správny štandard toho, čo je pekné
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #maliarka #detská hviezda #Krištáľové krídlo #hviezdy po rokoch #Juliana Mrvová

+ Neprejedajte sa, bude vám zle a nebudete sa cítiť dobre vo svojom tele.
Nie vždy vám bude po chuti, avšak...

+ Nezabúdajte ani na svoje zdravie, doprajte si čas pre seba.
Neponižujte sa, pravdou je, že ste oveľa lepší ako...