Preslávila sa ako mrcha Valerie v Beverly Hills 90210, ale... Do seriálu sa dostala až potom, čo iné krásky rolu odmietli, aj megastar 90-tych rokov

Kultový seriál 90. rokov formoval povedomie celej generácie, ale priniesol celosvetovú slávu mnohým jeho predstaviteľom. Výnimkou nie je ani herečka Tiffani Amber Thiessen (50).

15.04.2024 00:00
Tori Spelling, Brian Austin Green, Jennie... Foto:
Tori Spelling, Brian Austin Green, Jennie Garth, Tiffani Amber Thiessen (vpravo hore), Ian Ziering, Jason Priestley, Kathleen Robertson n azábere k seriálu Beverly Hills 90210 v roku 1996.
debata

Jedným z najvýraznejších momentov v histórii Beverly Hills 90210 bol odchod Shannen Doherty, ktorá stvárňovala postavu Brendy Walshovej. Po štyroch sezónach v pozícii jednej z hlavných postáv opustila seriál, čo sa nezaobišlo bez značnej mediálnej pozornosti. Jej odchod zanechal v seriáli medzeru, ktorá musela byť zaplnená. Nastúpila herečka Tiffani Amber Thiessen. Zharala si rolu Valerie Malone.

zväčšiť Tiffani Amber Thiessen na fotografii z roku 2023. Foto: Profimedia
Tiffani Amber Thiessen Tiffani Amber Thiessen na fotografii z roku 2023.

Ale „mrchu“ Valeriu mohli hrať oveľa známejšie hviezdy. Na ponuku do kultového seriálu však neprikývli. Nová postava, veľmi odlišná od tých pôvodných, priniesla do deja novú dynamiku a nové možnosti pre scenáristov.

Ako uvádza stránka IMDb, tvorcovia najskôr rolu ponúkli Drew Barrymoreovej, v tom čase známej hviezde. Rolu v Beverly Hills odmietla, aby sa mohla sústrediť na svoju filmovú kariéru. Ale nebola jedinou hviezdou tej doby – v úlohe sa mohla objaviť aj megastar 90-tych rokov, Alicia Silverstone (47). Tá však dala produkcii takisto košom. Treťou v hľadáčiku bola Alyssa Milano (51), aj tá však rolu odmietla.

 Drew Barrymore v roku 2006.
Alicia Silverstone   v roku 2004.
+3Alyssa Milano v roku 2006.

Tiffani Amber Thiessen sa pred kamerami Beverly Hills 90210 napokon objavovala v rokoch 1994 až 2000. Hustá hnedá hriva, výrazné oči a jamky v lícach boli je poznávacím znamením a rolu seriálovej mrchy zvládla výborne. Zaujímavosťou je, že Thiessen kedysi skúšali producenti na rolu Rachel Greenovej v kultových Priateľoch, v ktorej sa napokon preslávila Jennifer Aniston.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Beverly Hills 90210 #Tiffani Amber Thiessen

+ Začnite čo najskôr normálne jesť, lebo týmto tempom skončíte v nemocnici.
Teraz sa vám bude dlhú dobu veľmi...

+ Nenechajte sa urážať či už vašimi kamarátmi alebo aj rodinou či partnerom.
Doprajte si zaslúžený oddych a rýchlo...