Dvojnásobné prekvapenie pre divákov Eurovízie od švédskej princeznej: Najprv sa prihovorila celému svetu a potom... toto neurobila ani Kate!

Poriadne prekvapenie čakalo na divákov Eurovízie, ktorej pompézny koncertný večer a finále sa konalo vo švédskom Malmö.

12.05.2024 09:00
Švédska princezná Viktória Foto:
Švédska princezná Viktória sa prihovorila divákom Eurovízie a pozvala ich užiť si večer.
debata (3)

Hneď v úvode večera sa diváci priamo v sále, ale aj tí pri televíznych obrazovkách po celom svete dočkali osobného pozdravu od švédskej princeznej Viktórie. „Dobrý večer, je mi veľkou cťou, že vás môžem všetkých privítať vo Švédsku. Dúfam, že si užijete šou a želám všetkým súťažiacim veľa šťastia,“ prihovorila sa korunná princezná z priestorov kráľovského paláca v Štokholme, kde vznikla krátka nahrávka.

Nemo Čítajte viac Víťazom Eurovízie sa stalo Švajčiarsko s piesňou o tom, aké je to byť nebinárnym človekom

Budúca kráľovná zaujala v krémovom nohavicovom kostýme a so srdečným pozdravom. Neubránila sa však, samozrejme, porovnávaniu. Minulý rok, keď sa Eurovízia konala vo Veľkej Británii (keďže víťazná Ukrajina nemohla hostiť súťaž pre vojnový konflikt), sa diváci mohli prizerať hudobným schopnostiam princeznej Kate. Tá si vtedy sadla ku klavíru v jednej z miestností hradu Windsor a zahrala kúsok skladby.

zväčšiť Zľava: Annelie Hulthén, šéfka švédskej... Foto: ANDREAS HILLERGREN / TT NEWS AGENCY / TT News Agency via AFP / Profimedia
872056516 Zľava: Annelie Hulthén, šéfka švédskej televízie Hanna Stjärne, korunná princezná Viktória a ministerka kultúry Švédska Parisa Liljestrand pred štartom 68. ročníka šou Eurovízia.

Viktória možno neobstojí v porovnaní hudobného talentu (alebo ho len nechcela medializovať), ale v prípade sobotňajšieho večera prekvapila a mnohých divákov aj nadchla ešte raz. Na ostrosledovaný ceremoniál dorazila aj osobne. Zábery kamier počas finálového prenosu zachytili 46-ročnú členku kráľovskej rodiny vo VIP lóži, kde sa dobre zabávala a sledovala dianie na pódiu. V jednom momente dokonca kamera zachytila, ako sa s úsmevom a v stoji vlní do rytmov jednej zo skladieb – pesničky Hooked on feeling. Krátke video nájdete v odkaze z Instagramu nižšie po kliknutí šípkou.

Viktória sa pripojila k guvernérke Scanie Annelie Hulthén, generálnej riaditeľke SVT Hanne Stjärne a ministerke kultúry Parise Liljestrand. Princezná vyzerala veľmi sofistikovane v čiernom plášti a šatách, doplnených množstvom elegantných strieborných šperkov.

Švajčiarsky interpret a víťaz 68. ročníka... Foto: Profimedia
Nemo Švajčiarsky interpret a víťaz 68. ročníka Eurovízie Nemo.

Víťazom 68. ročníka sa stal švajčiarsky interpret Nemo, ktorý súťažil s piesňou The Code o ceste k poznaniu seba samého ako nebinárneho človeka. Skladba kombinuje prvky žánrov drum and bass, opery, rapu a rocku. Trofej mu prišla odovzdať minuloročná víťazka Loreen. Súťaž poznamenalo však aj niekoľko kontroverzných momentov. Pred halou sa konali propalestínske protesty a aj mnohí diváci v sále bučaním a piskotom reagovali na účasť Izraela. Pár hodín pred finále vylúčili zo súťaže holandského účastníka Joosta Kleina, ktorý sa mal vraj vyhrážať kameramanke.

Novou Miss Czech Republic 2024 sa stala Adéla...
Novou Miss Czech Republic 2024 sa stala Adéla...
+12Nová Miss Czech Republic Adéla Štroffeková na...

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #víťaz #Eurovízia #slová #privítanie #princezná Kate #princezná Viktória

+ Zabúdate na ústnu hygienu, potom sa nečudujte, že vás partner nepobozká.
Automatizácia úspor...

+ Dobrú náladu počas dňa vám zaručí príjemná hudba a dobrá spoločnosť.
Váš bankový účet je na tom veľmi dobre,...