Let's Dance kontra StarDance! Pri promo záberoch nemohli byť rozdielnejšie, takto sa televízie vyhrali s fotkami hviezd

U našich susedov sa budú hviezdy na parkete zvŕtať na jeseň a Česká televízia aktuálne predstavila všetkých desať tanečných párov na promo záberoch.

24.05.2024 00:00
debata

Je to len pár týždňov, čo Slovensko dotancovalo. 9. ročník tanečnej šou Let's Dance spoznal kráľa parketu, stal sa ním herec Jakub Jablonský. U našich českých susedov sa budú hviezdy na parkete zvŕtať na jeseň a Česká televízia aktuálne predstavila všetkých desať tanečných párov.

zväčšiť Herečka a speváčka Lucie Vondráčková a Lukáš... Foto: Česká televize - Jaroslav Fikota
Lucie Vondráčková a Lukáš Bartuněk Herečka a speváčka Lucie Vondráčková a Lukáš Bartuněk.

Herec Filip Blažek vyzve do tanca Adrianu Maškovú, herečka Marta Dancingerová Martina Prágra. Spisovateľ Patrik Hartl vytvorí tanečnú dvojicu s Terezou Pruckovou, herec Oskar Hes s Katarínou Bartuněk Hrstkovou, paralympionik Jiří Ježek s Lenkou Norou Návorkovou. Herečka Jana Paulová bude tancovať v páre s Robinom Ondráčkom, majsterka sveta v bojových športoch Martina Ptáčková s Dominikom Vodičkom, hudobník Ondrej Ruml s Andreou Třeštikovou, kuchárka Chili Ta s Jakubom Mazuchom a herečka Lucia Vondráčková s Lukášom Bartuňkom. Prvý priamy prenos trinásteho ročníka StarDance sa k divákom dostane v sobotu 12. októbra.

Herečka Jana Paulová a Robin Ondráček.
Herec Filip Blažek a Adriana Mašková.
+7Herečka a speváčka Lucie Vondráčková a Lukáš...

„Posledné tri série súťaže sme vyberali témy, ktoré daný ročník charakterizujú. Napríklad vlani všetkých desať večerov spojila nočná obloha. Tento rok to bude radosť – z tanca, z pohybu a tiež napríklad zo spoločného sledovania StarDance. Nový ročník teda bude veselý, hravý, pestrofarebný, odovzdávajúci radosť, a pritom stále zachovávame eleganciu a noblesu. ,“ opisuje Lucie Kapounová, kreatívna producentka ČT.

Predošlú sériu tanečnej šou u našich susedov vyhrala mladá herečka Darija Pavlovičová s tanečným partnerom Dominikom Vodičkom. Českú herečku poznajú aj slovenskí diváci, zahrala si Zubatú v poslednom filme slovenského režiséra Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety.

Darija Pavlovičová Čítajte viac V kine Zubatá, na parkete zlatá: Herečka Pavlovičová triumfovala v Stardance. Šok, strata slov a potom... prišli aj slzy

Porota pripravovaného trinásteho ročníka divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej súťaže bude opäť trojčlenná a jej súčasťou bude Slovákom dobre známa Tatiana Drexler. Tú za pultom doplnia dvaja páni – Ján Tománek, ktorý sa už v súťaži štyrikrát predstavil ako profesionálny tanečník, na stoličke porotcu sedel v desiatej a jedenástej sérii súťaže a herec Richard Genzer. V 12. sérii hodnotil páry obávaný „kat“ Zdeněk Chlopčík, ktorý zavítal aj do šou Let's Dance ako hosťujúci porotca 9. série. Toho však českí diváci v StarDance tento rok neuvidia.

Let s Dance Čítajte viac Chlopčík si 'zgustol' na miláčikovi národa, favorit Let’s Dance si zatancoval s Vášáryovou. Kolo lásky sa stalo posledným pre...

"V histórii StarDance sa v porotách predstavilo celkom šestnásť osobností. Napríklad Vlastimil Harapes, Michael Kocáb alebo Ján Révai. Zmeny v zložení poroty teda nie sú vôbec ničím neobvyklým. V pripravovanej sérii sa vráti Ján Tománek, ktorý nahradí Zdeňka Chlopčíka. Ten v doterajších dvanástich ročníkoch zvládal svoju rolu skvele a za to mu patrí vďaka,“ hovorí Kapounová.

zväčšiť Petra Dubayová na promo fotografii k 9. sérii... Foto: Markíza
Dubayova Petra Dubayová na promo fotografii k 9. sérii Let's Dance.

K obom tanečným súťažiam patria oj oficiálne fotografie súťažných párov. A tie veru nemohli byť rozdielnejšie. Kým pre 9. sériu Let's Dance televízia Markíza obliekla súťažiacich do historických kostýmov a s ich vzhľadom sa poriadne vyhrali aj šikovní vizážisti, StarDance sa pre 13. sériu vydala celkom inou cestou.

Jakub Jablonský.
Michaela Kocianová.
+8Anna Jakab Rakovská.

V ateliéri na Kavčích horách sa v uplynulých dňoch prvýkrát stretli jednotlivé páry a po zoznámení pred kamerami spoločne nafotili snímky s balónikmi. Tie podľa tvorcov symbolizujú radosť, ľahkosť a pocit z povznášania sa, teda emócie spojené s tancom (galéria).

Víťaz Let's Dance Jakub Jablonský po veľkom finále
Video

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Star Dance #Let's Dance

+ Bolesti hlavy sú spôsobené hlavne dehydratáciou, nezabúdajte na vodu.
Chybuje každý z nás, hlavné je sa znovu...

+ Mať domácu záhradku nie je dobré len po finančnej stránke, ale aj zdravotnej.
Skúste ušetriť hlavne sa...