Česká obdoba Dunaja sa definitívne skončila, slovenský úspech nedosiahla! Herečky ale pred koncom seriálu urobili niečo...

Zatiaľ, čo u nás sa seriál Dunaj, k vašim službám teší značnej diváckej obľube a aktuálne sa vysiela 6. séria, u našich susedov sa obdobný seriál Zlatá labuť definitívne skončil.

19.06.2024 00:00
Zlatá labuť Foto:
Dobový seriál Zlatá labuť uviedla televízia Nova na obrazovky vo februári 2023.
debata

K seriálu Dunaj, k vašim službám, patria aj krásne dobové kostýmy či rekvizity, ktoré dotvárajú atmosféru doby, v ktorej sa príbehy postáv odohrávajú.

Zatiaľ, čo u nás sa seriál teší značnej diváckej obľube a aktuálne sa vysiela 6. séria, u našich susedov je to inak. Obdobný seriál Zlatá labuť sa na NOVE skončil. Ale… Niektorí jeho fanúšikovia sa s jeho koncom vysporiadali o čosi ľahšie, pretože sa dostali práve k rekvizitám či kostýmom, v ktorých pred kamerami účinkovali českí herci.

Hlavní predstavitelia slovenského seriálu...
Hlavnou romantickou linkou v seriáloch Dunaj, k...
+15Zábery zo seriálu Zlatá labuť televízie Nova.

V Prahe sa konala charitatívna akcia, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 600 fanúšikov a množstvo známych tvárí zo seriálu. Medzi hosťami boli herci ako Marta Dancingerová, Ema Businská, Petr Stach, Jitka Sedláčková, Lucie Štěpánková, Kryštof Bartoš a ďalší.

dunaj koláž Čítajte viac Helga, Vilma, Lena, Tereza či iná? Ktorá z hrdiniek vás ťahá k Dunaju najsilnejšie? Hlasujte!

Podujatie moderovali herečky Kristýna Ryška, Sarah Haváčová a Šárka Krausová. Hoci na obrazovke sa ich postavy nemohli vystáť, v skutočnosti sú si veľmi blízke. Nápad na charitatívnu aukciu sa pred koncom seriálu zrodil práve v ich hlavách.

"Počas jednej spoločnej scény sme dostali nápad a ten sa stal skutočnosťou. Vďaka aukcii a predaju rekvizít zo Zlatej labute sme vyzbierali ohromujúcu sumu, ktorá pomôže deťom z detských domovov,“ uviedla Kristýna Ryška, predstaviteľka Ireny Kučerovej v Zlatej labuti.

Vera Wisterová Čítajte viac V Dunaji si zahrala jedna z najvýraznejších slovenských moderátoriek, mnohí ju vôbec nespoznali

Seriál sa skončil, ateliéry sú rozobraté, ale nadšenie fanúšikov seriálu tvorcovia využili, aby podporili dobrú vec. V dobročinnom bazári a charitatívnych aukciách rekvizít sa podarilo vyzbierať vyše 600 000 korún. V predaji bol napríklad dobový nábytok, kostýmy, šperky a ďalšie unikátne dekorácie. Celý výťažok bol venovaný spolku „Dobré víly dětem“, ktorý pomáha deťom z detských domovov.

Petra Dubayová  v seriáli DUnaj, k vašim službám.
Jana Kovalčiková  v seriáli  Dunaj, k vašim...
+14
Veronika Lackovičová   v seriáli Dunaj, k...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Dunaj #k vašim službám #seriál Zlatá labuť

+ Používanie slnečných okuliarov zabráni nepríjemným bolestiam očí.
Plánujte dlhodobo, aby ste dosiahli finančné...

+ Doprajte si dostatok spánku, aby ste regenerovali svaly. Odpočinok je nutný.
Dokážete dokončiť všetko, čo ste...