Po vzore zosnulého majstra Gotta? Aj známy slovenský hudobník spieva s vlastnou dcérou - ľudovky nečakajte, veď to je Rihanna

Pár rokov pred svojou smrťou nahral legendárny spevák Karel Gott dueto so svojou dcérou Charlottou Ellou. Dojímavá skladba vtedy ovládla rádia a nadchla mnohých fanúšikov.

19.06.2024 13:00
kandráč ondrej Foto:
Muzikant Ondrej Kandráč.
debata (1)

Je celkom možné, že rodinné spojenie talentov inšpirovalo aj známeho slovenského hudobníka Ondreja Kandráča. Ten sa rozhodol spoločnú skladbu vytvoriť s dcérou Emou a výsledkom je pesnička Chráň nás, chráň.

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gotová na zábere z júna 2008, keď na svet prišla ich druhá dcérka Nelly Sofie. Čítajte viac Mala len pár dní, keď ju slávny Gott ukázal svetu ako malú princeznú! Jeho najmladšia dcérka oslávila 16, takto sa zmenila Nelly Sofie Gottová

Ak sa vám melódia bude zdať známa, je to právom. Pieseň totiž vznikla na hudbu skladby Lift Me Up od americkej speváčky Rihanny. Skladba sa objavila kedysi ako súčasť soundtracku k snímke Čierny panter: Wakanda navždy. Slovenský text pesničky napísal Vladimír Puchala a rodinný tandem už stihol nakrútiť aj videoklip.

Speváčka Rihanna v kreácii Valentino Haute Couture. Čítajte viac Poriadne im zavarila: Na Rihannu čakali všetci do poslednej chvíle, ona zostala doma... Ignorovala vari módnu akciu roka?

„Myslím si, že každý otec sa dokáže zrieknuť svojho anjela strážneho, aby šiel strážiť jeho deti. S dcérou Emkou som naspieval pieseň ku Dňu otcov. Svoje deti nenútim, aby išli mojou cestou, aby spievali. Čakal som, či nám príde do cesty skladba, ktorá by oslovila Emku i mňa. A prišla táto krehká melódia. Presne toto sme chceli, aby to bola skladba jednoduchá i naliehavá. Aby oslovila mladých a zaujala starších,“ povedal Ondrej Kandráč.

Podľa jeho slov Vladimír Puchala napísal text, ktorý je prosbou otca a dcéry, adresovanou anjelom strážnym. „Je to pieseň aj o viere. Viera nie je pragmatická, nežiada argumenty, nečaká výhody. Pieseň je tiež vyjadrením medzigeneračnej súdržnosti, ktorú v dnešnej dobe tak veľmi potrebujeme. Vzájomná láska, súdržnosť a viera, to sú hodnoty, ku ktorým sa v mojej rodine hlásime. V texte je čas, ktorý ľudí na chvíľu spája a potom rozdeľuje. A je tam aj Boh, ktorý nás znovu spojí niekde vo večnosti. Kedysi sme mali doma obraz anjela strážneho, ktorý stojí za dvoma malými deťmi na zlomenom moste nad rozbúrenou riekou. Tak aj o tom je táto pieseň,“ komentoval Kandráč, ktorého preslávilo spojenie so skupinou IMT Smile na pesničky Hej, sokoly! ku filmu Čiara.

1 debata chyba

+ V stravovaní by vám veľmi prospela jemná diéta, nemusíte to však preháňať.
Ak sa budete chcieť pustiť...

+ Povinnosť zúčastniť sa firemnej akcie prinesie ťažkosti s alkoholom.
Neexistujú žiadne obmedzenia, nejestvujú...