Kultová romantika Ako prísť o chlapa za 10 dní skončila v rukách Kate Hudsonovej, jej rolu však mala dostať úplne iná hviezda...

Aj napriek relatívnemu odmietnutiu zo strany kritikov sa v roku 2003 zaradila komédia Ako prísť o muža za 10 dní medzi najpopulárnejšie projekty romantického žánru s komediálnymi prvkami. Dnes už klasika s hviezdnym obsadením však mohla vyzerať úplne inak.

25.06.2024 00:00
Kate Hudson Foto:
Kate Hudson v roku 2023.
debata

Vo filme z roku 2003 si hlavné úlohy zahrali herečka Kate Hudson a herec Matthew McConaughey. Aj keď možno nepatrí film k najlepším, čo sa v tomto žánri zrodilo, nikto nemohol poprieť chémiu medzi hlavnými hrdinami. Hudsonovej pôvab, ale aj humor v úlohe Annie ukážkovo zaúčinkovali v spojení s dnes už držiteľom Oscara – Matthewom McConaugheym. Menej ľudí však vie, že všetko mohlo byť úplne inak. Pôvodne totiž s projektom bolo spojené meno inej herečky. A tá vraj dokonca o účinkovanie v komédii prejavovala výrazný záujem.

peterstas photo 0160 Čítajte viac Mauréry na festivale v Košiciach? Zvodnejšiu ste ju ešte nevideli... slávnostný štart ozdobila aj Hurajová či krásky z Miss Slovensko

Reč je o Gwyneth Paltrowovej – držiteľke Oscara a hviezde hitov ako Zamilovaný Shakespeare či Iron Man. V tom čase už mala herečka na konte pozlátenú sošku a Hollywood sa o ňu doslova trhal. Ona sama vraj túžila po romantickej komédii, ktorá by zároveň poukázala na jej humor.

zväčšiť Americká herečka Gwyneth Paltrow na milánskom... Foto: SITA/AP, Luca Bruno
Gwyneth Paltrow Americká herečka Gwyneth Paltrow na milánskom otvorení výstavy Swarovski-Masters of Light.

„V tom čase bol agent, ktorý zastupoval Gwyneth a boli sme spolu na obede, keď mi hovorí, že má skvelý projekt, nad ktorým Gwyneth uvažuje a chcela by sa do neho zapojiť,“ prezradila v rozhovore pre Vanity Fair, ktorý vznikol minulý rok (na 20. výročie filmu) producentka Lynda Obst. Bola v tom čase zamestnankyňou Paramount Studios a myšlienka na komediálnu romancu sa jej pozdávala.

Herec Daniel Brühl. Čítajte viac Hral Nikiho Laudu aj esesáckeho zloducha, teraz je z neho slávny dizajnér. Daniel Brühl exkluzívne pre Pravdu: Na Lagerfeldove fotky som sa nemohol pozerať

Scenárista filmu Burr Steers tiež potvrdil, že pôvodne v príbehu, ktorý napísal, mala účinkovať práve Paltrow. „Pôvodne bola s filmom spojená a potom v nejakom momente musela mať asi konflikt kvôli nejakému inému nakrúcaniu a musela sa toho vzdať,“ vysvetlil v rovnakom rozhovore Steers. Druhá voľba už smerovala ku Kate Hudsonovej, ktorá vraj okamžite nadchla tvorcov.

„Pamätám si, ako sme si hovorili, že je úžasná a strašne zábavná. Takže napokon bola obsadená ona,“ dodala producentka. Z filmu Ako stratiť muža za 10 dní sa stala klasika, ku ktorej si s obľubou diváci sadajú dodnes. Herečku Kate Hudsonovú tiež preslávila scéna v žltých šatách a s úchvatným diamantovým náhrdelníkom. Ten požičalo klenotníctvo Harry Winston. Film zarobil bezmála 180 miliónov dolárov.

Kate Hudson v roku 2016.
Kate Hudson v roku 2017.
+4Kate Hudson v roku 2018.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #Kate Hudson #Matthew McConaughey #Ako prísť o muža za 10 dní

+ V práci zaraďte spiatočku, zvýšili ste tempo, čo nemusí dopadnúť najlepšie.
Zamestnanie vám zoberie všetok...

+ Nesprávne zvolená obuv vám spôsobí bolestivé opuchy na nohách.
Pracovný čas si efektívne rozdeľte a myslite na...