Smutné! Pred 20-timi rokmi vytvorila rolu v kultovej snímke o zákernej chorobe, teraz s ňou sama bojuje

Pri scénach filmu Zápisník jednej lásky diváci ronili slzy vo veľkom. Skvelý herecký výkon podala Gena Rowlands.

27.06.2024 00:00
Gena Rowlands Foto:
Gena Rowlands a James Garner vo filme Zápisník jednej lásky (2004).
debata

Slávna hollywoodska herečka Gena Rowlands, ktorá pred dvadsiatimi rokmi stvárnila Allie Calhoun v kultovom filme „Zápisník jednej lásky“ (Notebook), bojuje s rovnakou chorobou, akou trpela jej postava. Informáciu o diagnóze zverejnil jej syn, režisér Nick Cassavetes, v rozhovore pre „Entertainment Weekly“.

Nick Cassavetes, ktorý film „Zápisník jednej lásky“ režíroval, priznal, že jeho matka čelí rovnakému osudu ako postava, ktorú v spomínanom filme tak presvedčivo stvárnila – má Alzheimerovu chorobu. „Pred piatimi rokmi jej bola diagnostikovaná Alzheimerova choroba. Je to šialené, prežili sme to vo filme, ona to hrala a teraz sme na rade my,“ uviedol Cassavetes.

Pre Genu Rowlands (94) nebola táto téma neznáma ani pred natáčaním slávneho filmu. Jej matka, herečka Lady Rowlands, tiež trpela Alzheimerom. V roku 2004 pre „O, The Oprah Magazine“ priznala, že skúsenosti s chorobou jej matky boli nesmierne bolestivé a keby jej syn nebol režisérom filmu, pravdepodobne by rolu odmietla. „Bolo to ťažké, ale zároveň nádherné,“ povedala vtedy o práci na filme.

heming Čítajte viac Uvedomuje si Bruce Willis demenciu, ktorou trpí? Od jeho manželky prišla odpoveď

V „Zápisníku jednej lásky“ stvárnila Gena Rowlands staršiu „verziu“ hlavnej hrdinky Allie Calhoun, zatiaľ, čo Rachel McAdams hrala mladšiu verziu. Film rozpráva dojímavý príbeh o láske medzi Allie a jej manželom Noahom, ktorých mladé verzie stvárnili Rachel McAdams a Ryan Gosling a tie staršie práve Gena Rowlands a James Garner. Noah číta Allie ich spoločný príbeh, pretože kvôli chorobe si na ne nespomína. Film, natočený podľa románu Nicholasa Sparksa, oslávi v septembri 2024 svoje 20. výročie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Gena Rowlands #Zápisník jednej lásky

+ Potrápia vás zažívacie ťažkosti, dávajte pozor akú a odkiaľ vodu pijete.
Nepremýšľajte nad chybami, ktorými ste...

+ Neurobte nič, čím by ste ohrozili zdravie svojich blízkych a tiež sebe.
Pracovné vzťahy budú ako na hojdačke,...