Kultovejší seriál v 90-tych rokoch neexistoval! Na slovenské obrazovky sa vracia od 1. série, imidž hrdinov dnes už pobaví

Výrazná vlna vo vlasoch aj obrovské saká... Takto sa svet zamiloval do hrdinov seriálu Beverly Hills 90210.

28.06.2024 00:00
Jennie Garth,   Shannen Doherty a Tori Spelling Foto:
Jennie Garth, Shannen Doherty a Tori Spelling v kultovom seriáli Beverly Hills 90210.
debata

Pobrežná hliadka, Beverly Hills 90210, Rodina Addamsovcov, Alf, Zmija, Hviezdna brána, A-Tím, Kobra 11, Knight Rider, Herkules – to sú notoricky známe seriálové tituly, ktoré sa opäť dostanú k slovenským divákom na obrazovke stanice Markíza KLASIK, ktorá ohlásila štart na 15. júla. Spomínané seriály sa do vysielania dostanú už počas prvého týždňa.

zväčšiť Zľava: Ian Ziering a  Jason Priestley v... Foto: Markíza KLASIK
BH-00017526 Zľava: Ian Ziering a Jason Priestley v kultovom seriáli Beverly Hills 90210.

Ak ste patrili k fanúšikom hercov ako Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering či Luke Perry, potom je vám jasné, že reč je o kultovom Beverly Hills 90210.

Zľava: Jennie Garth  a  Shannen Doherty v...
Jennie Garth,   Shannen Doherty a Tori Spelling...
+11Luke Perry, Brian Austin Green, Ian Ziering a...

Na obrazovkách sa seriál z dielne Darrena Stara, produkovaný hviezdnym Aaronom Spellingom, prvýkrát objavil v októbri 1990 a príbehy z exkluzívnej strednej školy v Beverly Hills si rýchlo obľúbili milióny tínedžerov, ale aj ich rodičov. Jeho poslednú epizódu odvysielali americké televízne stanice 17. mája 2000.

zväčšiť Luke Perry  a  Shannen Doherty v kultovom... Foto: Markíza KLASIK
Luke Perry Luke Perry a Shannen Doherty v kultovom seriáli Beverly Hills 90210.

Prvé diely sa točili okolo toho, ako sa dvojičky Walshovci, ktoré sa do Kalifornie presťahovali zo studenej Minnesoty, vyrovnávajú s novým prostredím. Autori pritom mali ambíciu nielen baviť, ale aj vychovávať.

Prvé epizódy Beverly Hills tak boli relatívne uzavreté a v každej z nich sa riešil nejaký vážny problém: od šoférovania v opitosti cez strelné zbrane a prvý sex až po túžbu uspieť v kolektíve. Všetko sa nakoniec vyriešilo, často vďaka zásahu férového Brandona či pomocnej ruky jeho rodičov.

Diváci v 1. sérii postupne spoznávali svojich hrdinov, ktorí sa počas rokov výrazne menili. Dnes už niektoré zábery pôsobia úsmevne, pripomeňte si ich! Takto v seriáli začínala Brenda, Kelly, Dylan a ostatní – galéria vyššie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Beverly Hills 90210 #Markíza Klasik

+ Nemali by ste odkladať očkovanie, inak hrozia vážne ochorenia v cudzine.
Riskovanie s hazardom vás...

+ Cvičte pravidelne, aby ste si zvýšili energiu. Pohyb je kľúčový.
Skúste nové spôsoby investovania, aby ste...