Erotická sága z nej spravila svetovú superstar, ale slávna kolegyňa, ktorá mala rolu dostať, bola tvrdá: To si fakt myslíte, že by som v tom hrala?

Dnes si už málokto vie predstaviť v úlohe Anastasie Steeleovej, hrdinka erotickej filmovej ságy Päťdesiat odtieňov sivej, niekoho iného ako herečku Dakotu Johnsonovú.

28.06.2024 00:00
Dakota Johnson Foto: ,
Herečka Dakota Johnson na filmovom festivale Tribeca v New Yorku.
debata (1)

Dcéra slávneho páru Melanie Griffith a Don Johnson bola síce známa už pred obsadením do trojice filmov, no práve ich úspech a zvedavosť publika, ako sa tvorcovia popasujú so spracovaním vášnivej romance a sexuálnymi scénami s prvkami BDSM, jej priniesli obrovskú pozornosť. Dnes 34-ročná hviezda nakrúcala prvý film pred rovnými desiatimi rokmi, do kín následne vstúpil v roku 2015 a v rokoch 2017 a 2018 nasledovali ďalšie dva.

788742234 Čítajte viac Nahé scény v seriáli odhalili (skoro) všetko, hviezda Bridgertonu má pre novinárov dokonalú odpoveď: Ako členka komunity žien s perfektnými prsiami som...

Johnson nebola jedinou herečkou, ktorá sa o rolu uchádzala a o ďalších slávnych menách sa špekulovalo. Jedna z hviezd, ktorá priznala, že bola na kastingu na úlohu plachej Anastasie, bola Lucy Hale, niekdajšia detská hviezda. „Zjavne som tú rolu nedostala, ale to bolo iba dobre. Zúčastniť sa na takom kastingu ma úplne vydesilo a cítila som sa úplne nesvoja,“ priznala sa Hale ešte v roku 2020 v rozhovore pre magazín People. Uviedla vtedy, že niektoré veci zo scenára nedokázala čítať nahlas a cítila sa veľmi diskomfortne.

zväčšiť Záber z filmu Päťdesiat odtieňov sivej - na... Foto: Barracuda Movie
Päťdesiat odtieňov sivej Záber z filmu Päťdesiat odtieňov sivej - na snímke Dakota Johnson a Jamie Dornan.

Inou hviezdou, ktorá priznala, že rolu odmietla, hoci ponuku dostala, bola Emilia Clarke. Britská herečka a hviezda Hry o tróny sa údajne vzdala žiadanej úlohy pre nahé scény. Hnevalo ju totiž, že to jediné médiá zaujíma. „Naposledy, keď som bola nahá pred kamerou, bolo v Hre o tróny, čo už bolo pekne dávno. A predsa je to jediná vec, na ktorú sa ma stále pýtajú. Len preto, že som žena,“ komentovala podľa portálu JustJared.com Britka.

Lewis Capaldi, herečka Emma Watson a jej otec Chris Watson Čítajte viac Šok v hľadisku Wimbledonu: Emma Watson po boku známeho speváka - kto tušil, že sú...

Azda najtvrdšiu reakciu voči postave a scenáru však mala jej krajanka – herečka Emma Watson známa najmä ako Hermiona zo ságy o Harrym Potterovi. „Kto si tu naozaj myslí, že by som nakrúcala Päťdesiat odtieňov sivej ako film. Ako fakt? Skutočne? Naozaj,“ napísala s otáznikmi na sieti X, v tom čase Twitteri, ešte v roku 2013. Dodala tiež, že nikdy nečítala knihu a nemá ani žiaden scenár.

zväčšiť Emma Watson na archívnom zábere. Foto: SITA/AP, Andy Kropa
Emma Watson Emma Watson na archívnom zábere.

Nuž, Dakota každopádne môže byť spokojná (hoci kritiky filmu neboli priaznivé). Okrem nej sláva výrazne vzrástla aj jej kolegovi – hercovi Jamiemu Dornanovi, ktorý si zahral Christiana Greya. Zaujímavosťou je, že pôvodne ho mal hrať úplne iný herec – rolu na poslednú chvíľu odmietol Charlie Hunnam.

Ako herečka nemám strach z ničoho, ako občianka sa o našu spoločnosť bojím, hovorí hviezda Dunaja Jana Majeská
Video
Zdroj: TV Pravda
Herečka Emilia Clarke je tiež fanúšičkou...
Herečka Emilia Clarke v kreácii Chanel na...
+9Herečka Lucy Hale na podujatí Fashion Trust...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #kandidáti #Emma Watson #Dakota Johnson #Päťdesiat odtieňov sivej #rola

+ Bolesť hlavy sa bude stupňovať, vám pomôže jedine kľud a samota.
Na dovolenke prekročíte...

+ Bylinkové čaje a horúce kúpele pomôžu zregenerovať celé ubolené telo.
Zážitky niečo stoja, ale tento spôsob...