Toto je nový Gladiátor! Na Crowa si ani nespomeniete, idol mladej generácie Mescal ohúril svet už prvými zábermi, vytrénoval sa na...

V roku 2000 vzal útokom kiná veľkofilm režiséra Ridleyho Scotta Gladiátor. V hlavnej úlohe v ňom exceloval herec Russell Crowe, ktorý za stvárnenie získal dokonca Oscara.

04.07.2024 00:00
Paul Mescal Foto: ,
Herec Paul Mescal na zábere z prehliadky Gucci Cruise v Londýne v máji 2024.
debata

Iba pred pár dňami sa exkluzívne na stránkach magazínu Vanity Fair objavili zábery z nového filmu, pod ktorým je tiež režisérsky podpísaný hollywoodsky filmár Scott. Väčšie prekvapenie ako vznik pokračovania a aj výber hereckých protagonistov však vyvolali začiatkom týždňa prvé zábery hlavnej hviezdy.

Melissa McCarthy Čítajte viac Zhodila skoro 30 kíl, no už by to nikdy nespravila. Bola som ako šialená, hovorí slávna komička... driek má zase uzší

Do postavy ústredného hrdinu Luciusa obsadili tvorcovia herca Paula Mescala, známeho najmä zo seriálu Obyčajní ľudia či filmu All of us Strangers. Ten ešte vo febrári uviedol pre Another Magazine, že doteraz nemal výrazný záujem o veľkofilmy či blokbastery. „Ale ak sa vám objaví na stole scenár ku Gladiátorovi, neexistuje možnosť povedať nie. Navyše pri možnosti pracovať s Ridleym Scottom a v takomto rozsahu,“ uviedol vtedy.

Podľa fotografií, ktoré zverejnil americký magazín, je jasné, že prípravu na rolu s množstvom bojových a fyzických scén nepodcenil. Mescal odetý do koženého dobového odevu v gladiátorskej aréne či s mečom v rukách vyzerá ako ukážkový hollywoodsky akčný hrdina. „Chcel som byť veľký a silný a vyzerať ako niekto, kto môže spôsobiť trochu škody,“ povedal pre Vanity Fair a prezradil tiež, že fyzická premena mala vplyv aj na jeho mentálny prerod.

Herečka Hilary Swank a jej kolega Alan Ritchson. Čítajte viac Ona má dva Oscary, on svaly ako hora: V hádke, kto je lepší herec, však Hilary Swankovú 'porazil' slzami

„Svaly začínajú rásť a to sa dá v určitých okolnostiach považovať za estetické. Ale na pocite sily v tele je niečo, čo vyvoláva úplne iný pocit. Nesiete sa inak. Má to na vás psychologický dopad spôsobom, ktorý je pre film užitočný,“ citoval herca časopis.

Filmoví fanúšikovia už s nadšením čakajú na výsledok a okrem Mescala sa dočkajú aj ďalších hviezd. Obsadený bol aj herec Pedro Pascal či hviezdy ako Denzel Washington alebo Joseph Quinn. Vráti sa aj Connie Nielsen v úlohe Lucilly a hrdina Lucius v podaní Mescala je práve jej synom.

Herecké výzvy podľa Ani Geislerovej? Aj toto prezradila...
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #rola #Ridley Scott #svaly #Russell Crowe #Gladiátor #Paul Mescal

+ Bylinkové čaje a horúce kúpele pomôžu zregenerovať celé ubolené telo.
Zážitky niečo stoja, ale tento spôsob...

+ Výborná nálada a optimizmus prospieva vášmu zdraviu viac ako si myslíte.
Pochopte, že dovolenku vám...