Chcem byť tvoj gitarista, povedal Bon Jovimu. Po smiechu prišlo vytriezvenie. Talent Richieho Samboru si však pýtal aj obete - závislosť a rodinu

Bol členom jednej z najslávnejších rockových kapiel planéty. Americký gitarista Richie Sambora pôsobil v skupine Bon Jovi. Pred jedenástimi rokmi z nej však po 24 rokoch odišiel.

11.07.2024 00:00
Richie Sambora na zábere z júna 2024 v New Yorku. Foto: ,
Richie Sambora na zábere z júna 2024 v New Yorku.
debata

Sambora bol stálym členom od roku 1989 do roku 2013. Spolu so spevákom Jonom Bon Jovim tvorili hlavnú autorskú dvojicu kapely, ktorá predala po celom svete milióny nahrávok a dokázala vytvoriť desiatky hitov. Hoci čelila často kritike za gýčové refrény a prvoplánovú chytľavosť skladieb, Sambora mal na takéto hlasy jasný názor. „Našimi silnými stránkami sú melódie a jednoduchosť,“ vysvetlil raz filozofiu Bon Jovi.

Jon Bon Jovi, 1998 Čítajte viac Vzal si lásku zo strednej, tento rok oslávia 35 rokov od svadby. Svätý som nebol, priznal Jon Bon Jovi a moja manželka to dobre vedela

Hudobník a jeden z kľúčových členov legendárnej kapely sa do zostavy Bon Jovi dostal vraj pomerne bizarným spôsobom. „Jedného večera som bol na veľkom koncerte, ktorý organizovala jedna rozhlasová stanica. Keď som išiel z javiska, jeden týpek medzi divákmi mi povedal ‚Chcem byť tvoj hlavný gitarista‘. Ja som sa mu smial a išiel som ďalej. Ale neskôr som ho počul hrať a bolo všetko jasné,“ rozprával raz jeho kolega a spevák Jon Bon Jovi.

Spevák Jon Bon Jovi na zábere z roku 1990 a s...
Spevák Jon Bon Jovi na zábere z roku 1991.
+6Spevák Jon Bon Jovi na zábere z roku 1998 a...

Sambora mal už pred nástupom do skupiny odohraté party u skupín ako Screaming Minds, Bruce Foster Band alebo u Joa Cockera. Vstupom do populárnej kapely, ktorá už mala na konte veľké hity a ďalšie boli „v pláne“ sa rodák z Perth Amboy v štáte New Jersey zaradil medzi najznámejších hudobníkov Ameriky.

Richie Sambora (vľavo) a Jon Bon Jovi v roku... Foto: Profimedia
385930123 Richie Sambora (vľavo) a Jon Bon Jovi v roku 1990 v zákulisí jedného z koncertov.

V roku 2018 ho uviedli do rokenrolovej siene slávy ako člena skupiny Bon Jovi a na slávnostnom ceremoniáli uvedenia do tejto siene sa znovu zišiel so svojimi bývalými spoluhráčmi z kapely, aby spoločne vystúpili. Richie Sambora aj po odchode v roku 2013 s nimi udržiaval priateľské kontakty.

NY Premiere of Netflix's "Damsel" Čítajte viac Zásnubný prsteň takmer odplavilo more, ich lásku nie... syn Jona Bon Joviho vzal slávnych rodičov na premiéru, podporili jeho vyvolenú

V nedávnom dokumente Thank you, goodnight sa tiež vyjadril aj ku svojmu odchodu z kapely. Ten sa odohral predovšetkým z rodinných dôvodov. Išlo o zlúčenie niekoľkých faktorov, ale prevažovali "hlboké rodinné problémy“.

Herečka Heather Locklear so svojím bývalým... Foto: Profimedia
469824119 Herečka Heather Locklear so svojím bývalým manželom Richiem Sambora a dcérou Avou Elizabeth na zábere z roku 2005. O dva roky neskôr požiadala o rozvod.

„Strávil som toľko času na cestách a v tom čase, žiaľ, moja bývalá manželka (herečka Heather Locklear) mala nejaké problémy s duševným zdravím a moja dcéra prichádzala do veku, kedy by tomu mohla rozumieť. Potrebovala ma a ja som potreboval ju… hoci, nemali sme dosť času," komentoval v dokumente hudobník, ktorý sa narodil 11. júla 1959 a oslavuje 65. narodeniny. V období pred odchodom z kapely sa Richie Sambora opakovane liečil aj zo závislosti od alkoholu. Dodnes hovorí, že najviac mu v období závislosti pomohli členovia z kapely a jeho mama.

Bála som sa, že umriem, keď budem ďalej piť, hovorí autorka Zápisníka alkoholičky. Herečka Ramba jej príbeh zahrala bez súdenia
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #závislosť #Jon Bon Jovi #Richie Sambora #Bon Jovi #Heather Locklear

+ Neurobte nič, čím by ste ohrozili zdravie svojich blízkych a tiež sebe.
Pracovné vzťahy budú ako na hojdačke,...

+ Používanie slnečných okuliarov zabráni nepríjemným bolestiam očí.
Plánujte dlhodobo, aby ste dosiahli finančné...