Písal sa rok 1984, keď 23. júla oficiálne ako singel vyšla skladba, ktorá dodnes zaznela v stovkách filmov a seriálov, zaradila sa medzi najslávnejšie ľúbostné balady a ktorá odštartovala naplno kariéru jedného výnimočného speváka. Michael pesničku napísal v autobuse, podobne ako mnoho ďalších. Mal v tom čase len osemnásť rokov.
Čítajte viac Vatikán ju odsúdil, Pepsi zrušila miliónový kontrakt, ale tento megahit Madonny žije opäť v novom filme. Tvorcovia museli za speváčkou s prosíkom...Ak vám to matematicky nesedí, vedzte, že pesnička vznikla už v roku 1981. Na slávnu saxofónovú linku údajne prišiel v momente, keď platil šoférovi za lístok. Keď sa potom neskôr skladba nahrávala, George Michael otestoval až osem saxofonistov, kým bol spokojný. Deviatym – hudobníkom, ktorý sa napokon o túto pasáž v skladbe postaral – bol Steve Gregory.
Hoci sa skladba objavila na druhom albume formácie Wham! – nahrávke Make it Big, je vnímaná ako prvý sólový singel Georga Michaela. Bola tak aj uvádzaná. Buď ako Wham! feat. George Michael alebo výlučne v jeho autorstve (jeho kolega Andrew Ridgeley však na nej tiež urobil pár drobných zásahov).
Pesnička po vydaní v roku 1984 okamžite vystrelila na prvú priečku a zostala tam tri týždne, darilo sa jej aj v iných krajinách, ovládla tiež americký rebríček. V Anglicku sa stala piatym najpredávanejším singlom roka 1984 a podľa posledných informácií sa z nej do dnešného dňa predalo zhruba 6 miliónov kópií.
Čítajte viac Bol ako zakázané ovocie. Keď zahýbal bokmi, ženy by ho zjedli zaživa! Toto je pieseň, ktorá stála na počiatku... a zrodila sa legendaPočas svojho uvedenia sa skladba dočkala pozitívnych recenzií kritikov a ocitla sa v mnohých rebríčkoch najkrajších milostných balád na predných priečkach. Zaujímavosťou však je, že samotný George Michael skladbu nemal rád a viackrát v rozhovoroch vyjadril svoje sklamanie z nej.
„Nebola integrálnou súčasťou môjho emocionálneho vývoja. Je to smutné, pretože pre mnohých ľudí znamená fakt veľa. A som sklamaný, že môžete napísať text tak ľahkovážne – a nie obzvlášť dobrý text – a pre mnohých ľudí to môže tak veľa znamenať. To je pre autora poriadna dezilúzia,“ uviedol v rozhovore v knihe Bare, ktorá vyšla vo vydavateľstve Parsons v roku 1991.
Napriek tomu sa práve s týmto rokom spája aj jedno z najemotívnejších vystúpení s piesňou Careless Whispers naživo. Stalo sa tak na koncerte Rock in Rio, kde George Michael (už nie ako člen Wham, ale sólista) zaspieval song neuveriteľne precítene a s výrazným využitím svojich hlasových schopností. Skladba sa dočkala niekoľkých coververzií a objavila sa napríklad aj vo filmoch ako Deadpool. Ten sa aktuálne spája aj s iným slávnym hitom – viac čítajte tu.
George Michael zomrelako 53-ročný koncom roka, presne 25. decembra 2016. Koroner vyhodnotil jeho smrť ako prirodzenú v dôsledku dilatačnej kardiomyopatie s myokarditídou a stukovatením pečene.