Tenisky za 450 eur ako z kontajnera?! Za toto si vyslúžili poriadnu kritiku

23.09.2018 15:51

Talianska značka Golden Goose sa po uvedení luxusných tenisiek prelepených širokou páskou, ktoré sa majú javiť ako obnosené, dočkala kritiky, napísal denník The Guardian.

Módny trend obnosenia a opotrebovania už nikoho nezarazí a je populárny, ale topánky za 530 dolárov (450 eur) podľa niektorých amerických užívateľov sociálnych sietí fetišizujú chudobu a vyvolávajú tak pohoršenie.

Kritici poukazujú na krutú iróniu, že niektorí ľudia si môžu dovoliť kúpu takéhoto páru tenisiek, ktorý vyzerá ako topánky tých, čo ich musia nosiť do roztrhania a rozhodne ich pritom nenapadne považovať to za prejav módy.

„Myslím, že vrchol kapitalizmu je predávať za 530 dolárov topánky, ktoré vyzerajú ako topánky tých, čo si novú obuv dovoliť nemôžu,“ napísal jeden z užívateľov sociálnych sietí.

Iní poukazujú na to, že značka Golden Goose vyrába podobné tenisky dlhé roky a nie je nad čím sa pohoršovať. Podobnú reakciu vyvolal aj iný model tenisiek tej istej spoločnosti už pred dvoma rokmi. Firma vtedy reagovala vyhlásením, že „s hrdosťou poukazuje na svoju pionierske úlohu v rozmachu opotrebovaného vzhľadu, ktorý je jedným z najväčších súčasných módnych trendov“.

O novom modeli spoločnosť tvrdí, že má „vzdať hold skateboardovej kultúre západného pobrežia (USA)“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kritika #trend #tenisky #opotrebovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Chýba vám dostatočné množstvo spánku, naučte sa zaspávať osamote.
Šetrite na nové bývanie, po ktorom...

+ Dávajte mimoriadny pozor na poľadovicu, mohli by ste prísť k úrazom.
Dostanete pokutu za neprimeranú...