Pre jeho 'lederhose' ho milovala smotánka. Teraz ho čaká basa za drogy!

17.10.2018 15:13

Mníchovský módny návrhár a krajčír Daniel Fendler, obľúbenec tamojšej spoločenskej smotánky, pre ktorú šil tradičné odevy, bol odsúdený na 5,5 roka väzenia za obchodovanie s drogami.

Omamné látky dovážal podľa denníka Bild aj z Českej republiky. Za mrežami však výrobca dirndlov a kožených nohavíc (Lederhose) pravdepodobne ešte neskončí, pretože ho čaká odvykacia kúra, ktorá môže trvať až dva roky.

Tridsaťosemročný muž drogami zásoboval mníchovskú homosexuálnu scénu, informujú v týchto dňoch bavorské spravodajské servery k rozsudku, ktorý podľa nich padol už minulý piatok. Rozsudok je právoplatný, pretože krajčír z okresu Rosenheim ho prijal ešte v súdnej sieni.

Denník Süddeutsche Zeitung napísal, že Fendler bol odsúdený konkrétne za nezákonný dovoz omamných látok vo väčšom než malom množstve. Za tento čin hrozí až sedemročné väzenie.

Fendler ale možno do väzenia vôbec nenastúpi. Súd mu nariadil, aby hneď nastúpil na protidrogovú liečbu. Jeho právny zástupca Roland Autenrieth povedal, že terapia by mohla trvať až dva roky a potom môže byť zvyšok trestu zmenený na podmienečný. Fendler chce teraz údajne žiť život bez drog.

Pri domovej prehliadke v decembri 2017 polícia u Fendlera našla takmer 170 gramov metamfetamínu, ktorému sa v Nemecku hovorí crystal speed alebo crystal meth a v Česku pervitín. Od tej doby bol módny návrhár vo vyšetrovacej väzbe. Už na začiatku procesu sa k svojim prehreškom priznal a obšírne sa rozhovoril o svojom neusporiadanom živote.

„Žil som z 1000 eur na mesiac. Nájomné a tlak boli ohromné. Šil som po nociach, sotva som spal,“ opisoval svoju životnú situáciu. Aby to vydržal, bral pervitín a v nastúpenom omámení mal často nechránený sex.

Nakoniec sa z neho stal pašerák drog. Podľa Bildu na začiatku procesu priznal šesť jázd z Českej republiky, prokuratúra mu ich dosvedčila desať. Gram pervitínu potom predával za 180 eur. „S každým na zozname zákazníkov som mal sex,“ priznal ďalej a uviedol, že od 18 rokov je HIV pozitívny. Krajčírstvo od jeho zatknutia prevádzkujú jeho matka a doterajší zamestnanci.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

0 debata debata
Viac na túto tému: #drogy #pašovanie #dizajnér #odsúdenie #Daniel Fendler #dirndl

+ Bolesť chrbta vyriešte ľahkými cvikmi v pohodlí domova.
Vyplatí sa vám tímová hra, nehrajte len sami za...

+ Máte veľa energie, vybíjajte si ju športom.
V práci budete mať dnes kľud, nemáte sa čoho obávať.
...