Twitter je posadnutý fotografiou dievčatka pred katedrálou Notre-Dame

18.04.2019 09:23
Notre-Dame
Požiar katedrály Notre-Dame v Paríži, 15. apríl 2019. Autor: ,

Fotografia roka, historická snímka či "Tá" fotka, to sú len niektoré z pomenovaní, ktorými používatelia Twitteru v stredu popisovali fotografiu americkej turistky spred parížskej katedrály Notre-Dame.

Odfotografovala ju v utorok len niekoľko minút pred tým, ako katedrálu zachvátil mohutný požiar a znázorňuje dav pred katedrálou a v popredí šťastne sa tváriaceho otca s malou dcérou.

„Twitter, ak máš nejaké zázračné schopnosti, pomôž mi ich nájsť,“ napísala k snímke jej autorka, 23-ročná Brooke Windsor z amerického štátu Michigan. Do stredy večera jej príspevok zdieľalo už takmer stotisíc ďalších používateľov.

Mnoho ľudí, ktorí k fotografii zverejnili komentáre, sa zhodovalo v tom, že jej sila spočíva v kontraste medzi šťastnou momentkou, na ktorej otec drží malú dcéru za obe ruky a robí s ňou „kolotoč“, teda krúti ju dokola, a tým, čo sa stalo vzápätí.

„Toto bude TÁ fotografia,“ uvádza jedna z používateliek. „Je tak smutné vidieť katedrálu tak vznešenú, bezpečnú a zaliatu slnkom, tak krátko pred tým strašným nešťastím,“ píše druhá.

Pozrite si VIDEO s historičkou o katedrále Notre-Dame

#dieťa #Twitter #fotografia #požiar v Notre-Dame #Notre-Dame
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku