Fotka, ktorá ovládla sociálne siete: Gorily pózovali na selfie so záchrancami

23.04.2019 11:26

V Národnom parku Virunga v Konžskej demokratickej republike odfotografovali dve gorily, ako pózujú na selfie s rangermi, ktorí ich zachránili, keď boli ešte mláďatká.

Fotografia vznikla v gorilom sirotinci, kde vyrastali po tom, ako im pytliaci zabili rodičov.

Zástupca riaditeľa parku Innocent Mburanumwe pre BBC Newsday vysvetlil, že ľudoopy sa naučili imitovať svojich opatrovateľov, ktorí sa o ne starali, odkedy ich našli.

Gorily ich podľa neho vnímajú ako svojich rodičov. Matky oboch sirôt zabili v júli 2007, keď mali mláďatá len dva a štyri mesiace. Krátko potom ich našli a vzali do rezervácie Senkwekwe vo Virunge, kde odvtedy žijú.

Keďže gorily vyrástli s rangermi, ktorí ich zachránili, „imitujú ľudí“ – napríklad stoja na dvoch nohách, doplnil Mburanumwe. „Normálne“ sa to však podľa neho nedeje. „Veľmi ma prekvapilo, keď som to videl… Je to veľmi zábavné. Je veľmi zvláštne vidieť, ako dokáže gorila imitovať ľudí a postaviť sa,“ doplnil.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#gorila #pózovanie #selfie. Kongo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepreháňajte to s pozeraním filmov do rána, poznačí sa to na vašej pleti.
Nezanedbávajte svoje povinnosti...

+ Mať druhú večeru o polnoci nie je najzdravšia voľba, nabudúce to zvážte.
V práci nebudete stále medzi...