Karneval v Riu odložili na neurčito! Zaspomínajte si na horúce momenty z minulosti

Karnevalový sprievod, ktorý sa mal konať na budúci rok vo februári v Riu de Janeiro, odložili na neurčito. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na organizátorov.

25.09.2020 10:21
Rio de janeiro Foto:
Tanečnica jednej z brazílskych samba škôl na slávnom Sambadrome v Rio De Janeiro. Archívny záber.
debata

Školy samby, ktoré sa v sprievode zúčastňujú, už pred časom varovali, že bude zložité zorganizovať podujatie, ak nebude k dispozícii účinná vakcína proti ochoreniu COVID-19. Prezident nezávislej ligy škôl samby (Liesa) Jorge Castanheira rozhodnutie zdôvodnil tým, že školy nebudú mať dostatok času pripraviť sa na februárové podujatie. „Hľadáme alternatívne riešenie – niečo, čím by sme mohli bezpečne prispieť mestu. Nie sme si však dostatočné istí na to, aby sme stanovili dátum,“ skonštatoval.

Oznámenie sa pritom týka len oficiálneho karnevalového podujatia pod záštitou Liesa, nie malých lokálnych pouličných večierkov, ktoré sa konajú v rovnakom čase. Podľa BBC zatiaľ nie je jasné, či úrady povolia ich konanie.

Tanečnica  zo samba školy počas prehliadky na...
Tanečnica  zo samba školy  Salgueiro  počas...
+12Tanečnica jednej z brazílskych samba škôl na...

Karneval v Riu každoročne pritiahne milióny návštevníkov z celého sveta. Existujú preto obavy, že odklad týchto podujatí môže nepriaznivo zasiahnuť rodiny, ktoré sú závislé od príjmov súvisiacich s karnevalmi. Turizmus predstavuje zhruba 8 % brazílskeho HDP. Karnevalovú prehliadku v Sao Paule odložili o osem mesiacov, na október 2021.

Brazília patrí medzi krajiny najhoršie zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Dosiaľ potvrdili už vyše 4,6 milióna nakazených a takmer 140-tisíc úmrtí. Denne pribúdajú tisícky chorých, vo štvrtok krajina zaznamenala ďalších 32 817 prípadov nákazy a pribudlo aj 831 úmrtí. Horšie je na tom iba India a USA.

debata chyba
Viac na túto tému: #Brazília #Rio de Janeiro #karneval #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Neexperimentujte s kozmetikou a nemeňte tú, ktorá vám dlhé roky vyhovuje.
Budete sa snažiť...

+ Počas celého dňa sa budete zohrievať ovocnými čajmi s medom a citrónom.
Nezdá sa vám malicherné utrácať...