Toto šteňa našlo domov v Bielom dome! Nahradilo agresívneho vlčiaka Majora

Prezident USA Joe Biden predstavil nového štvornohého obyvateľa Bieleho domu - šteňa nemeckého ovčiaka, ktoré dostalo meno Commander (Veliteľ).

22.12.2021 00:00
debata

Kancelária prvej dámy Jill Bidenovej zároveň oznámila, že mačka, ktorú pred viac ako rokom sľúbila priniesť do Bieleho domu, sa tam konečne objaví v januári. Joe Biden zdieľal na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Twitter fotografiu trojmesačného šteniatka s popisom: „Vitaj v Bielom dome, Commander“. Zverejnil tiež krátke video, ako šteňaťu hádže loptičku a ako ho vedie na vôdzke do Bieleho domu.

Commander sa narodil 1. septembra a do Bieleho domu ho priviedli v pondelok popoludní. Išlo o dar od prezidentovho brata Jamesa a švagrinej Sary, spresnil hovorca prvej dámy Michael LaRosa.

Bidenovci mali pred príchodom Commandera v Bielom dome dvoch ďalších nemeckých ovčiakov menom Champ a Major. Trojročný záchranársky pes Major však za necelý rok v Bielom dome pohrýzol dvoch ľudí a jeho agresívne správanie sa nezlepšilo napriek výcviku, na ktorý ho poslali do domovského štátu Delaware. Predstavitelia Bieleho domu vysvetlili Majorovu agresivitu tým, že si stále zvyká na nové prostredie.

Vianočná výzdoba Bieleho domu a jeho...
Súčasťou vianočnej výzdoby v Bielom dome sú aj...
+12Ako motív tohtoročnej vianočnej výzdoby Biely...

Po konzultácii s trénermi psov, odborníkmi na správanie zvierat a veterinármi sa Bidenovci napokon rozhodli, že pre Majora bude najbezpečnejšie žiť v tichšom prostredí s rodinnými priateľmi a nie v rušnom Bielom dome. Druhý z vlčiakov, Champ, zomrel v júni vo veku 13 rokov.

Prezident Biden má v aktuálnych prieskumoch verejnej mienky veľmi nízke preferencie a v ďalších mesiacoch ho čakajú náročné výzvy, napr. aj nová vlna pandémie. Príchod nového zvieracieho spoločníka do Bieleho domu však podľa AP určite vyvolá veľkú pozornosť obyvateľov USA, kde sú domáce zvieratá obzvlášť milované a rozmaznávané.

debata chyba
Viac na túto tému: #Biely dom #vlčiak

+ Meditácia alebo relaxácia znižujú stres a prispievajú k psychickej rovnováhe.
Neradujte sa dlho, to šťastie čo...

+ S nadváhou ste nemali nikdy problém, ani mať nikdy nebudete.
Splácanie dlhov šetrí peniaze na úrokoch a zlepšuje...