Ekvádorská verzia Masterchefa čelí obvineniu, že použila mäso divokých zvierat

Ekvádorskí ochrancovia zvierat podali sťažnosť na miestnu televíziu kvôli tomu, že v kulinárskej súťaži používala aj mäso divokých zvierat, vrátane krokodílov či žralokov, z ktorých niektoré druhy sú v tejto juhoamerickej krajine chránené.

30.01.2022 16:55
shutterstock 1151615909 Foto:
Ilustračné foto: Program Masterchef sa s úspechom vysiela vo viacerých krajinách sveta.
debata

Informoval o tom denník El Comercio. Podľa neho aktivisti už predtým tiež žiadali televízny kanál Teleamazonas, ktorý ekvádorskú verziu súťaže Masterchef vysiela, aby sa za to verejne ospravedlnil.

„Totálne nás ignorovali. Neodpovedali nám ani na e-mail ani na odkazy, ktoré sme im nechali, preto siahame k tomuto kroku,“ uviedla Shady Herediaová, hovorkyňa miestneho hnutia ochrancov zvierat. Sťažnosť podali vo štvrtok na prokuratúru v Quite.

Kauza sa týka dielu súťaže zo začiatku januára, kedy mali jej účastníci za úlohu pripraviť jedlo z mäsa kapybary, jeleňa, krokodíla a žraloka. Niektoré z druhov týchto zvierat sú v Ekvádore chránené a za ich lov, predaj aj konzumáciu hrozí až tri roky väzenia, uviedol denník El Comercio.

Herec Armie Hammer na archívnom zábere z roku 2018. Čítajte viac Čo sa stane, keď na hviezdu filmu dopadne obrovský škandál? Štúdiá si poradili s Hammerom, LaBeoufom či Spaceym po svojom

Združenie MAN uviedlo, že vysielaním tohto dielu televízia „znormalizovala používanie mäsa divokých zvierat“ pred stovkami tisíc divákov a konala tak proti ochrane ekosystémov a ohrozených druhov.

Onen diel programu Masterchef Ecuador sa navyše nakrúcal v Kolumbii, takže podľa ochrancov zvierat porušila televízia ekvádorské aj kolumbijské zákony. Na stranu ochrancov zvierat sa postavili aj ministerstvá životného prostredia oboch krajín a tiež kolumbijská prokuratúra oznámila, že začne vyšetrovanie.

Video
Pozrite si ako zdravo a chutne sa stravuje slovenská reprezentantka vo fitnes a Majsterka sveta vo fitnes Nikola Krčová.
debata chyba
Viac na túto tému: #sťažnosť #vyšetrenie #ochrana zvierat #Masterchef

+ Nezabúdajte byť sám sebou. Má to veľký vplyv na vaše psychické zdravie.
Sporenie vám ide, neskôr si za nasporené...

+ Posilňovanie imunitného systému vitamínmi a minerálmi zvyšuje odolnosť tela.
Mali by ste začať myslieť na...