Jacksonov kultový Thriller má 40! Ako dnes vyzerá kráska z klipu a s kým sa spevák odcudzil? Toto ste netušili

Je to presne štyridsať rokov, čo vyšiel najpredávanejší hudobný album histórie. Niet divu, že za ním stál muž, ktorého volali aj kráľ popu.

, 30.11.2022 00:00
Michael Jackson, Thriller, 40. výročie Foto:
Súbežne s uvedením albumu Thriller sa na televíznej stanici MTV objavilo videoklipové stvárnenie titulnej piesne, ktoré odštartovalo novú éru vo vizuálnom prevedení hudby. Vo svojej dobe najdrahšie video, ktoré stálo 800-tisíc dolárov, natočil režisér John Landis. Takmer štrnásťminútový krátky film s hororovou tematikou ukázal tancujúcu zombie aj Jacksona s maskou vlkolaka.
debata (2)

Reč je, samozrejme o Michaelovi Jacksonovi a jeho nahrávke Thriller, ktorá sa zjavila na pultoch obchodov 30. novembra 1982. Z albumu sa predalo viac ako 110 miliónov kusov a to ho vynieslo na najvyššiu priečku predajnosti albumov v dejinách pop-music.

Album Thriller nahrával spevák, ktorý zomrel predčasne v roku 2009, od apríla do novembra 1982 v hollywo­odskom štúdiu Westlake Recording a jej producentom bol slávny Quincy Jones. Nahrávka vyšla v spoločnosti Epic Records a o dva roky neskôr album vyšiel aj vo vydavateľstve Supraphon aj vo vtedajšom Československu.

Prince Jackson Čítajte viac V rukách otca Michaela Jacksona visel ako batoľa metre nad zemou! Takto dnes vyzerá najmladší potomok kráľa popu

Hity zo slávneho albumu sa hrávajú dodnes a patria medzi klasiku hudobného žánru. V súvislosti s jubilujúcou nahrávkou Thriller však existuje aj niekoľko faktov a zaujímavostí, o ktorých ste možno ani netušili. Akých? Viac faktov, ale aj to, ako dnes vyzerá ženská hviezda klipu, si pozrite v našej galérii.

Album Thriller trvá necelú trištvrte hodinu a...
Spevák Michael Jackson (na zábere z roku 1990)...
+9Producent Quincy Jones v roku 1985. Vzťahy...

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #výročie #Michael Jackson #thriller #zaujímavé fakty
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte na svoje každodenné lieky, veľmi by vám to uškodilo.
Vyhýbajte sa hazardným hrám, šťastie nato mať...

+ Ráno vymeňte kávu za čaj, do nového dňa vás to vzpruží lepšie.
Ak chcete povýšenie, musíte sa viac snažiť, váš...