Umeleckú zbierku Gerarda Depardieua vydražili za 4 milióny eur. Predal skoro všetko, ale... tohto sa vzdať nedokázal

Takmer celá zbierka umenia francúzskeho herca Gérarda Depardieua sa predala v dvojdňovej aukcii tento týždeň v Paríži za štyri milióny eur. Informovala o tom agentúra AFP.

28.09.2023 13:42
Francúzsky herec Gérard Depardieu Foto:
Francúzsky herec Gérard Depardieu.
debata

Podľa agentúry bolo v dražbe ponúknutých vyše 250 diel veľkých autorov 20. storočia, vrátane troch sôch od Augusta Rodina, koláže od Marcela Duchampa či niekoľkých diel Joana Miróa.

„Viac ako 95 percent položiek bolo predaných,“ uviedla v tlačovom vyhlásení aukčná sieň Ader. Herec, ktorý nebol na aukcii prítomný, sa však nakoniec „rozhodol, že sa nerozlúči so zväčšeninou bronzovej sochy Kráčajúci muž od Germaine Richierovej“, ktorá bola odhadovaná na 500 000 až 800 000 eur, dodala aukčná sieň.

Donatella Versace Čítajte viac Donatella Versace sa pustila do talianskej vlády: Snaží sa odobrať ľuďom právo žiť tak, ako si želajú

Podľa agentúry AFP bola cena zbierky odhadovaná na viac ako tri milióny eur, nakoniec vyniesla aj s poplatkami o milión viac. V prvý deň dražby v utorok sa okrem iného za 83 200 eur, teda vysoko nad odhadovanou cenou, predal Rodinov bronz s čiernou patinou s názvom Paolo a Francesca. AFP pripomenula, že teraz 74-ročný Depardieu si Augusta Rodina zahral vo filme Camille Claudelová z roku 1988.

zväčšiť Socha Kráčajúci muž od Germaine Richierovej... Foto: Profimedia
807715959 Socha Kráčajúci muž od Germaine Richierovej zostala napokon v majetku herca Gerarda Depardieua.

Socha Kľačiaca žena od francúzskeho umelca ruského pôvodu Ossipa Zadkinea vyniesla takmer 105-tisíc eur a obraz Slnečný svit od amerického výtvarníka Alexandera Caldera sa predal za viac ako 92-tisíc eur.

Ponúkané boli aj maľby a kresby Pabla Picassa, Georgesa Braquea a Fernanda Légera. „Je to seriózna zbierka. Nejedná sa o zbierku celebrity, ktorá nakupovala umelecké diela len preto, aby sa s nimi mohla chváliť,“ uviedol David Nordmann z aukčnej siene Ader.

jackson, klobúk Čítajte viac Poriadny balík peňazí! Klobúk Michaela Jacksona vydražili v Paríži

Depardieu sa v poslednej dobe ocitol v centre pozornosti kvôli obvineniam zo sexuálneho napadnutia, ktoré proti nemu vznieslo 13 žien. Depardieu obvinenie odmietol.

debata chyba
Viac na túto tému: #aukcia #socha #Gérard Depardieu

+ Plánujte si pravidelne čas na oddych a koníčky pre dlhodobú pohodu.
Vyskúšajte si peniaze začať šetriť vo väčšom...

+ Snažte sa dbať hlavne na stravu, hlavne to vás dokáže udržať zdravých.
Uvažuje sa o vašom povýšení, využite...