Gitara Kurta Cobaina z posledného turné Nirvany má nového majiteľa, dal za ňu vyše milióna dolárov

Gitara, na ktorej zosnulý frontman skupiny Nirvana Kurt Cobain hral na poslednom koncerte, sa predala za viac ako jeden a pol milióna dolárov.

20.11.2023 00:00
kurt cobain Foto:
Na vydraženej belasej gitare Fender Mustang odohrala ľavoruká ikona amerického grunge posledné turné In Utero.
debata

„Nirvana odohrala svoje posledné vystúpenie 1. marca 1994 v nemeckom Mníchove a všetky dostupné zábery z koncertu potvrdzujú, že Cobain v ten večer hral na tejto gitare,“ uviedla aukčná spoločnosť Julien's. Cobain sa zastrelil v apríli 1994 vo veku 27 rokov na vrchole slávy. Na vydraženej belasej gitare Fender Mustang odohrala ľavoruká ikona amerického grunge posledné turné In Utero. Na rozdiel od iných gitár, ktoré zničil priamo na pódiu, ostala neporušená. Jej konečná predajná cenu dosiahla 1.587.500 dolárov (asi 1.460.000 eur). Jeho rozbitý čierny Fender Stratocaster sa v máji v Hard Rock Cafe v New Yorku predal za 595 000 dolárov.

jackson, klobúk Čítajte viac Poriadny balík peňazí! Klobúk Michaela Jacksona vydražili v Paríži

Spoločnosť Julien's vydražila za 1,27 milióna dolárov aj gitaru Erica Claptona Gibson SG. Hrával na nej v skupine Cream a špeciálne pre neho mu ju v psychedelickom štýle namaľoval holandský dizajnérsky kolektív The Fool. Časť výťažku z predaja oboch gitár je určený pre charitatívnu organizáciu duševného zdravie Kicking the Stigma.

debata chyba
Viac na túto tému: #aukcia #Kurt Cobain #gitara

+ Snažte sa dať svojmu telu stravu minimálne trikrát denne, maximum je pätkrát.
Urobte všetko preto, aby ste si...

+ Na postave, ktorú máte ste dlho makali a všetko sa to vyplatilo, užívajte si to.
S finaciami nemáte problémy,...