Hodila jej do tváre misku s horúcim jedlom. Súd vymyslel dobrý trest, žena pôjde makať do fast-foodu

Američanka, ktorá hodila zamestnankyni reťazca s rýchlym občerstvením do tváre misku s horúcim jedlom, bola odsúdená na dva mesiace práce vo fast foode a mesiac väzenia. Informovala o tom CNN.

13.12.2023 10:00
potraviny, jedla, fast food, rýchle občerstvenie Foto:
Nespokojnosť s jedlom ako dôvod ohrozenia predavačky vo fast-foode? Aj to sa stáva...
debata

Po incidente sa na internete rozšírilo video, na ktorom Rosemary Hayne nadáva pracovníčke reťazca Chipotle Emily Russellovej a potom jej z bezprostrednej blízkosti hodí jedlo do tváre. Hayneová, 39-ročná matka štyroch detí, sa priznala k obvineniu z priestupku a minulý týždeň si na mestskom súde v Parme v štáte Ohio vypočula rozsudok.

Sudca Timothy Gilligan jej dal na výber medzi 90-dňovým trestom odňatia slobody alebo 30-dňovým väzením a 60-dňovou prácou vo fast foode. Okrem toho bude musieť Hayne zaplatiť pokutu 250 dolárov a bude mať dvojročnú podmienku.

Vladimír Putin, móda, prehliadka Čítajte viac Päťcípe hviezdy a Putinova tvár na šatách, v Petrohrade ukázali módu inšpirovanú ruským prezidentom

„Chcete si vyskúšať dva mesiace v jej koži a učiť sa, ako by sa ľudia mali správať k ostatným, alebo si chcete odsedieť trest vo väzení?“ spýtal sa Gilligan ženy, ktorá súhlasila s prácou vo fast foode.

Hayne si zatiaľ prácu nenašla, povedal jej právnik Joseph O'Malley. Dodal, že jeho klientka nemala pred incidentom žiadny záznam v trestnom registri a že svoje vtedajšie konanie úprimne ľutuje. „Dajme jej príležitosť, aby tento jeden deň neurčil zvyšok jej života,“ vyhlásil.

Pierre Herme Čítajte viac Zákusok? Skokanský mostík s krémovou náplňou ohúril porotu. Zvládli by takéto dielo aj slovenskí cukrári z televíznej šou?

Žena, ktorá v súčasnej dobe nemá žiadnu prácu, si bude musieť odpracovať 20 hodín týždenne počas dvoch mesiacov. Sudca povedal, že o neobvyklom treste premýšľal niekoľko dní. „Zakaždým, keď sa človek pozerá na video, je z toho viac a viac rozrušený,“ povedal. „Hovoril som si: ‚Čo iné môžem urobiť, než ju nechať sedieť vo väzení‘,“ dodal.

Gilligan povedal, že je to prvýkrát, čo vyniesol takýto rozsudok, ale bohužiaľ to nie je prvý incident tohto druhu, ktorý sa mu dostal do rúk. Uviedol, že pred niekoľkými rokmi došlo k jednému prípadu, keď sa zákazník, ktorý nedostal sušienku v Happy Meale v reťazci McDonald's, pretiahol okienkom drive-thru a začal mlátiť pracovníka. Tento obvinený dostal 90 dní väzenia, povedal. „S týmito prípadmi sa stretávam častejšie, než by som chcel,“ povedal Gilligan, ktorý je sudcom už 30 rokov.

„Zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov je pre nás najväčšou prioritou a sme radi, že spravodlivosti sa dostane každému, kto sa k členom nášho tímu nespráva s rešpektom, ktorý si zaslúži,“ uviedla spoločnosť Chipotle v reakcii.

Emily Russell súdu oznámila, že sa stále vyrovnáva so stresom z incidentu a že po útoku dala v Chipotle výpoveď a našla si inú prácu. Povedala, že by rada začala navštevovať terapiu, aby sa vyrovnala s traumou, ktorú z útoku stále prežíva.

Jeden z jej priateľov pre ňu na sociálnych sieťach začal zbierku, ktorá zatiaľ vyniesla 7300 dolárov, pričom väčšina z týchto peňazí prišla od minulého týždňa, kedy sa objavili prvé správy o rozsudku. Russell povedala televízii WJW v Clevelande, že ju verdikt potešil. „Dostane, čo si zaslúži,“ povedala stanici.

debata chyba
Viac na túto tému: #práca #väzenie #súd #incident #fast-food

+ Stanovenie časových limitov pre cvičenie zvyšuje efektivitu tréningu.
Organizácia pracovného dňa podľa priorít...

+ Do nového dňa vstúpite s prvkami mierneho únavového syndrómu.
Nesnažte sa zarobiť viac ako váš partner, dokážte...