Ameriku dojíma príbeh mačky, ktorú omylom zabalili do balíka! Neuveriteľné, aký čas v ňom strávila

Mačka podľa majiteľky Carrie Clarkovej miluje škatule a nepozorovane skočila do veľkého balíka, ktorý potom jej majitelia zapečatili a odoslali do stovky kilometrov vzdialeného štátu.

01.05.2024 00:00
debata (2)

Takmer týždeň strávila mačka Galeana na cestách v balíku, ktorý jej majitelia z amerického štátu Utah poslali späť do firmy Amazon v Kalifornii. Mačka podľa majiteľky Carrie Clarkovej miluje škatule a nepozorovane skočila do veľkého balíka, ktorý potom jej majitelia zapečatili a odoslali do stovky kilometrov vzdialeného štátu. Galeanu oslobodil pracovník Amazonu a už je späť s rodinou, uviedla stanica BBC.

Keď Galeana tento mesiac zmizla zo svojho domova v Utahu, vyvolalo to rozsiahlu pátraciu akciu. Objavil ju až v Kalifornii pracovník spoločnosti zaoberajúcej sa internetovým predajom v jednom z vrátených balíkov, kde boli okrem omylom odoslaného zvieraťa aj pracovné topánky. Odniesol ju na veterinárnu stanicu, tam preverili mikročip zvieraťa, zistili kontakt na Clarkovú a ozvali sa jej.

„Spočiatku som jej (veterinárke) neverila a myslela som, že je to vtip,“ povedala americkej stanici KSL TV majiteľka Galeany. S manželom sa potom vypravila do viac ako 1 600 kilometrov vzdialenej Kalifornie, aby si domáceho maznáčika odviezli späť domov. "Bolo to úžasné zvítanie. Galena sa okamžite prestala triasť a v mojom náručí sa uvoľnila, " uviedla Clarková.

Pri veterinárnom vyšetrení sa ukázalo, že zdravotný stav mačky je napriek niekoľkým dňom stráveným na ceste v krabici bez jedla a vody dobrý. Našťastie pre ňu bol jeden zo spojov škatule otvorený, takže mohla dýchať, a vďaka dobrým poveternostným podmienkam nezmrzla ani sa neprehriala. Clarková v médiách vyzvala všetkých majiteľov domácich zvierat, aby svojich maznáčikov čipovali a „trikrát“ kontrolovali odosielané balíky.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #mačka

+ Nevyhovárajte sa na nedostatok času, preventívna prehliadka je prvoradá.
Peniaze, ktoré zarobíte vás...

+ Dobrú náladu počas dňa vám zaručí príjemná hudba a dobrá spoločnosť.
Váš bankový účet je na tom veľmi dobre,...