Padať budú miliónové sumy! Chystá sa dražba niekoľkých hodiniek Michaela Schumachera

Tridsať rokov od prvého víťazstva Michaela Schumachera v pretekoch formuly 1 nechá jeho rodina vo švajčiarskej Ženeve vydražiť osem kusov jeho náramkových hodiniek.

10.05.2024 00:00
Michael Schumacher Foto:
Michael Schumacher s hodinkami na zápästí - archívne foto.
debata

Niektoré z nich vznikli ako zákazkové kusy iba pre legendárneho automobilového pretekára, ktorý sa stále nezotavil z vážneho zranenia hlavy v roku 2013.

Schumacher bol veľkým milovníkom a zberateľom jedinečných kusov hodiniek. Cena jedného kúska sa odhaduje na 150 000 až dva milióny švajčiarskych frankov, povedal agentúre DPA expert na hodinky z aukčného domu Christie's Remi Guillemin. „Bez ohľadu na to, čie zápästie budú hodinky zdobiť, on alebo ona si bude vždy môcť dobre uvedomiť to, že patrili Michaelovi, jednému z najlepších pretekárov všetkých čias,“ povedal DPA Guillemin.

jackson, klobúk Čítajte viac Poriadny balík peňazí! Klobúk Michaela Jacksona vydražili v Paríži

Aukcia sa koná necelých 40 kilometrov od rodinného domu Schumacherov pri Ženevskom jazere. Samotný Schumacher sa neobjavil na verejnosti od vážnej nehody na lyžiach na konci roka 2013, po ktorej upadol do kómy. Rodina nehovorí o tom, ako sa mu aktuálne darí. „Rodinu sme samozrejme na aukciu pozvali,“ hovorí Guillemin. Ťažko však očakávať, že by sa v aukčnej sieni hotela Four Seasons des Bergues objavila jeho manželka Corinna alebo jeho deti Gina-Maria či Mick, ktorí teraz sami pretekajú.

emma corvin Čítajte viac Slávny sveter princeznej Diany s ovcami ide do dražby. Koľko by mohol vyniesť?

Draženými hodinkami bude napríklad model od výrobcu F. P. Journe s ciferníkom v červenej farbe, typické pre Schumacherovu pretekársku stajňu Ferrari, so symbolmi jeho siedmich titulov majstra sveta. Išlo o vianočný darček od vtedajšieho šéfa tímu Ferrari Jeana Todta. Odhadovaná cena modelu siaha od jedného po dva milióny frankov.

Michael Schumacher bol jedným z najlepšie platených športovcov na svete. Časopis Forbes odhadol jeho príjmy počas aktívnej kariéry celkovo na jednu miliardu dolárov. Dá sa predpokladať, že Schumacher ich dobre investoval. Dlhé roky pôsobil ako tvár poradenskej firmy zameranej na bohatých klientov. Rodina vlastní okrem iného nehnuteľnosti vo Švajčiarsku, na Mallorke a v USA.

Zberatelia po celom svete boli pri oznámení aukcie podľa médií ako na tŕni, aukcie sa zúčastní mnoho Európanov a Američanov, ale tiež rad záujemcov z Ázie a Blízkeho východu, uviedol Guillemin z aukčného domu Christie 's.

debata chyba
Viac na túto tému: #dražba #Michael Schumacher

+ Pravidelný pohyb a cvičenie sú kľúčom k fyzickej i mentálnej pohode.
Nenechajte si ujsť príležitosť rôznych...

+ Dnes oddychujte, môžete si dovoliť preležať deň bez výčitiek.
Nenakupujte sladené nápoje v...