Po nociach na ňom jazdil za milenkou! Skúter ex-prezidenta Hollanda vydražili - najbizarnejšie veci slávnych v aukcii? Tu sú...

Skúter, ktorý kedysi použil francúzsky prezident Francois Hollande na nočný výjazd za svojou milenkou - herečkou Julie Gayetovou - sa v nedeľu na aukcii vo Francúzsku predal za 20.500 eur.

28.05.2024 00:00
Francois Hollande Foto:
Bývalý francúzsky prezident Francois Hollande a skúter, ktorý sa preslávil ďaleko za hranicami krajiny.
debata

Ako pripomenula agentúra AFP, škandál vypukol v roku 2014, keď francúzsky magazín Closer napísal, že Hollande, ktorý vtedy žil s novinárkou Valérie Trierweilerovou, tento skúter bežne využíval, aby mohol stráviť noc so svojou 41-ročnou milenkou Julie Gayetovou. Closer vtedy zverejnil aj fotografie trojkolesového skútra striebristosivej farby značky Piaggio MP3 125.

France Cannes 2024 Awards Ceremony Red Carpet Čítajte viac Zbohom, Cannes! Rozlúčka Demi Mooreovej s Francúzskom nemohla vyzerať úchvatnejšie

Dražba tohto najslávnejšieho skútra vo Francúzsku sa konala v nedeľu na zámku v meste Montbazon na západe Francúzska. Aukciu organizoval aukčný dom Rouillac a trvala len desať minút. Skúter kúpil Denis Breheret, ktorý je majiteľom múzea áut v mestečku Jallais, kde chce skúter vystaviť, aby si ho „užil každý“, pretože „je súčasťou francúzskych dejín“. „Budem ho vystavovať medzi 120 vozidlami, ktoré už vlastním,“ objasnil Breheret. (Viac čítajte aj v rubrike Svet)

Bývalý francúzsky prezident Francois Hollande a... Foto: SITA/AP, Michel Euler
France Belmondo Tribute Bývalý francúzsky prezident Francois Hollande a jeho dnes už manželka - herečka Julie Gayet na zábere z roku 2021.

Dražby predmetov po slávnych ľudoch sú vo svete pomerne bežné a ich súčasťou dokážu byť skutočné bizarnosti – omnoho bizarnejšie ako prezidentský skúter. Medzi najzaujímavejšie vydražené predmety patrili aj nasledovné:

John Lennon – jeho vypadnutý zub

Za sumu 31 200 amerických dolárov sa vydražil kedysi zub bývalého člena The Beatles. Jeho majiteľom sa stal zubár, ktorý ho kúpil ako suvenír.

Scarlett Johansson – použitá vreckovka

Slávna herečka v priamom prenose šou moderátora Jaya Lena použila vreckovku a následne ju darovala na aukciu, výťažok išiel na charitu. Záujemca za ňu zaplatil 5300 dolárov.

Valeria Golino Čítajte viac Jej krása očarila Cruisa a rozpálila Charlieho Sheena, pred 60-kou je ešte pôvabnejšia. Spomienky na mladosť v Hollywoode? Dialo sa mi všeličo...

Britney Spears – tehotenský test

Za päť tisíc a jeden dolár sa vydražil použitý tehotenský test speváčky Britney Spears.

William Shatner – jeho obličkový kameň

Jednou z najbizarnejších vecí v dražbe je obličkový kameň herca, známeho najmä z role kapitána Kirka v Star Treku. Za 25 000 dolárov ho získal neznámy záujemca.

Justin Timberlake – jeho polovica sendviča

Bezmála 3200 dolárov bol ochotný zaplatiť záujemca v reštaurácii, kde si na sendviči pochutnával spevák a herec Justin Timberlake. Z jedla polovicu nechal na tanieri a vedenie reštaurácie sa rozhodlo sendvič vydražiť.

Má titul zo strojárčiny, dnes oblieka aj Studenkovú či Marcinkovú. Chcela som, aby si ma ženy našli samy, hovorí dizajnérka Ida Sándor
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #skúter #dražba #Francois Hollande #Julie Gayet

+ Domácich koláčikov bolo dosť, upravte svoj jedálniček čo najskôr.
Kým do niečoho investujete, tak si to poriadne...

+ Nezlaknite sa pri bolestiach končatín, môžete ich mať presilené.
Pri práci sa nasedíte celé dni, škodí to hlavne...